بهترین روش های لاغری موضعی شکم و پهلو، ران و بازو بدون عوارض و بازگشت

اغلب ما مایلیم که مقداری از چربی‌های بدن خود را به میزان جزئی تغیر دهیم. مناطق ناخواسته، مقاوم به رژیم و ورزش نگرانی معمول تعداد زیادی از افراد هستند. چه چربی اضافی در سینه های یک مرد باشد در شکم، ران، بازوها، زیر چانه، راه های جراحی و غیرجراحی زیادی برای خلاص شدن از چربی و کاهش آنها وجود دارند. درمان‌ها برای برداشتن یا کاهش چربی‌های مقاومی است که ظاهرا هیچ ورزشی آنها را جابجا نمیکند. هدف اولیه ایجاد بدنی شکل گرفته و صاف برای بیمار است که به آن افتخار کند. کاهش چربی به شکلهای متعددی موجود است. گزینه‌های غیرجراحی و با حداقل تهاجم برای کاهش چربی شامل تکنولوژی هایی است که از حرارت یا سرما یا یک داروی تزریقی برای کاهش سلول‌های چربی می‌شوند. این‌ها ماهیت‌های متنوعی را استفاده میکنند مثل: کویتیشن (التراسوندرادیوفرکانسی (آر اف)، اشعه فروسرخ و درمان تزریقی (مزوتراپی).

اگر شما در رویای راهی برای کاهش چند پوند وزن از مناطق مشکل ساز بدن خود هستید اما از جراحی میترسید، بهتر است که نگاهی به روش‌های غیرتهاجمی کاهش چربی بیاندازید. استفاد از طیف وسیعی از تکنیک‌ها ،مثل لیزر و سرمادرمانی، که گزینه‌های غیرتهاجمی برای کاهش چربی هستند بدنی لاغرتر و اعتماد به نفسی بالاتر به فرد می‌بخشد. متخصصین ما در کلینیک تناسب اندام رازی بسیاری از این روش‌ها را انجام می‌دهند و به شما در دانستن این‌که کدام روش برای شما بهتر و صحیح تر است، کمک میکند. در کلینیک تناسب اندام رازی با استفاده از مدرن‌ترین روش‌های لاغری موضعی می‌توانید به اندام ایده آل خود برسید جهت دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ - ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ - ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰  تماس بگیرید.

متقاضی‌ها


به طور کلی سه نوع بیمار تحت اعمال زیبایی بدن قرار میگیرند:

  • بیمارانی که خواهان درمان چربی موضعی در مناطق مشکل ساز مثل شکم، ران‌ها یا باسن هستند.
  • بیمارانی با شلی پوست صورت، گردن و بازوها که خواهان سفت شدن پوست و لایه‌های عمقی‌تر آن هستند.
  • بیمارانی که به درمان ترکیبی هم کاهش چربی هم سفت کردن پوست نیاز دارند.

این درمان‌ها ایده‌آل ترین درمان برای بیماران غیرچاقی ( اندکس شاخص بدنی زیر 30 ) که به دنبال کاهش چربی به صورت موضعی و نسبتا کم هستند. بیماران با BMI بیشتر از 30 اغلب چربی احشایی دارند که ریسک بیماریهای قلبی عروقی و سایر بیماری‌ها را افزایش می‌دهند. این بیماران از کاهش کلی وزن به طور اولیه و به دنبال سفت کردن پوست شل و عمل زیبایی سود بیشتری میبرند. بیمارانی که باردار هستند یا در حال شیردهی هستند بهتر است که هیچ کدام از اعمال مزبور را انجام ندهند.

روش‌هایی برای لاغری موضعی


مزوتراپی

مزوتراپی یک تکنیک غیرجراحی موثر برای کاهش چربی نقطه‌ای در مناطق مشکل ساز مثل باسن، پهلوها، زیر شکم، ناحیه‌ی داخلی ران، بازوها، گردن، زیر چانه و انحناهای آویزان شده‌ی بدن است. این کم‌تهاجم‌ترین ابزار برای کم کردن چربی‌های نقطه‌ای در عرض چند هفته است بدون ترس از قرار گرفتن تحت عمل جراحی و عوارض جانبی بیهوشی عمومی. این روش تقریبا بدون درد و سرپایی است و در عرض نیم ساعت انجام میپذیرد بنابراین بیمار به مرخصی گرفتن از محل کار خود نیازی ندارد. تزریقات متعدد کوکتل‌هایی به خصوص از مواد طبیعی استخراج شده و ویتامین‌ها ( مثل سودوکولین استراز، کافئین، ال-کارنیتین و غیره ) به محل مشکل‌دار و تکرار آن هر دو هفته انجام میگیرد. چربی‌ها حل میشوند و از طریق لنفاتیک‌ها حرکت کرده و به کبد منتقل می‌شوند، جایی که از طریق مدفوع از بدن خارج می‌شوند. حداقل چهار تا شش مرحله برای رسیدن به نتیجه‌ی ایده‌ال مورد نیاز است. فرد برای دنبال کردن رژیمی سالم و کم‌چربی همراه با ورزش مناسب و متمرکز بر مناطق مشکل‌ساز راهنمایی میگیرد. نتایج بعد از چهار هفته درمان قابل مشاهده هستند.

کویتیشن


کویتیشن درمان ابداعی است برای امنیت بیشتر، جایگزینی بدون درد برای جراحی، که از التراسوند برای نابود کردن سلولهای چربی در بخش‌های بخصوصی از بدن استفاده میشود. درمان به خودی خود صریح و راحت است. یک کرم به خصوص طراحی شده که روی منطقه‌ی مورد نظر مالیده میشود و سپس یک ابزار التراسوند شبیه چیزی که در اسکن بارداری استفاده میشود روی پوست قرار میگیرد. ابزار درجاتی از انرژی التراسوند متمرکز شده را منتقل میکند که سلولهای چربی زیرپوستی موجود در غشای سلولی چربی را مورد هدف و تخریب قرار میدهد. سپس چربی به سلول‌های اطراف پراکنده شده و به پروتئین و گلیسرول بازیافت می‌شود. برخلاف لیپوساکشن که برای بیمار درد و ناراحتی ایجاد میکند و نیاز به ماندن در بیمارستان و مرخصی از کار دارد، کویتیشن کاملا غیرتهاجمی است و نتایج مشابه بیمارانی است که انتظار جراحی زیبایی دارند. بعد از اولین درمان بیمار میتواند توقع کاهش چشمگیر سایز پهلوها داشته باشد و با هر جلسه درمانی تاثیر لاغری موضعی در روش کویتیشن افزایش می‌یابد تا زمانی که دوره‌ی درمان پایان یابد. برای حداکثر نتیجه ممکن است که بین هشت تا دوازده جلسه مورد نیاز باشد.

آر اف (RF)

یکی از جدیدترین تکنولوژی‌های کاهش چربی رادیوفرکوئنسی (آر اف) است. رادیوفرکوئنسی انرژی را از طریق هدایت حرارت کنترل شده به اعماق سلولهای چربی به مناطق با بافت چربی تحویل میدهد و متعاقبا آنها را تخریب میکند. رادیوفرکوئنسی یک عمل منعطف است که برای هر منطفه از بدن، از مناطق بزرگ مثل شکم تا مناطق کوچک مثل زیر چانه، با درجات یکسانی از موفقیت میتوان استفاده کرد. این روش از امواج صوتی برای ارتعاش و ایجاد تخریب مکانیکی سلولهای چربی استفاده میکند تا آنها را تخریب کند. یکی دیگر از مزایای رادیوفرکوئنسی توان آن در هم کاهش چربی و هم سفت کردن پوست است که این کار را با انرژی مستقیم و هدف قرار دادن کلاژن انجام میدهد خصوصا زمانی که ورزش و رژیم با شکست مواجه شده‌اند. رادیوفرکوئنسی نیز برای افراد مسن ایده‌آل است.

کرایولیپولیز

تکنولوژی کرایولیپولیز یک سرمای کنترل شده است که سلولهای چربی را فریز کرده و کاهش می دهد. سلولهای چربی مورد هدف به تدریج و به طور طبیعی از طریق روندهای متابولیک بدن ناپدید میشوند. این یک روش کاهش وزن نیست اما برای کاهش چربی‌های ناخواسته که به راحتی از طریق رژیم و ورزش حذف نمیشوند روشی ایده‌آل است. این یک روش جایگزین غیرجراحی برای لیپوساکشن نیست و نیازی به مرخصی هم ندارد و هر جلسه فقط حدود یک ساعت زمان می‌برد. فریز چربی یک روش فریز کردن سلول‌های چربی به صورت کنترل شده است. زمانی که سلول‌های چربی منجمد شده اند، تبدیل به کریستال میشوند. کریستال شدن یک روند را آغاز میکند که باعث مردن سلولهای چربی به طور طبیعی می‌شود. سلول‌های چربی در دمای پایین نسبت به سایر بافت‌ها مثل پوست و عضله آسیب پذیرتر هستند. بنابراین بافت‌های دیگر در روند انجماد آسیب نمی‌بینند و باعث مزیت مورد توجه این روش نسبت به سایر روندها می‌شود. زمانی که سلول‌های چربی تخریب شدند، بدن به طور طبیعی از طریق سیستم لنفاتیک سلول‌های مرده را حذف کرده و طی هفته‌های آینده آن را از بدن می‌شوید. زمان مورد نیاز برای ظهور نتیجه‌ی قابل رویت متفاوت است اما بعضی از مراجعان متوجه کاهش در مناطق درمان شده از نزدیک به هفته‌ی چهارم میشوند. نتایج تقریبا در حدود هفته‌های هشتم اعلام می‌شوند. کاهش چربی تا هفته‌های دوازدهم هم ادامه پیدا میکند.

لیپولیز

لیزر لیپولیز از انرژی لیزر و برای انتقال آن از طریق یک اپلیکاتور استفاده می‌کند. سلول‌های چربی به طور اولیه حرارت می‌بینند و بدون تحت تاثیر قرار دادن سایر سلول‌های موجود در پوست یا ساختارهای دیگر، تخریب میشوند. این روش برای بیمارانی که مایل به کاهش موضعی توده ی چربی در شکم و پهلوها هستند، مناسب است. و بیمارانی که پوست شلی دارند یا چربی موجود در شکم و چربی‌های عمقی در عضلات دارند، متقاضیان خوبی برای این شیوه نیستند. بعد از ارزیابی ابعاد و شکل شکم و توده‌ی چربی در پهلو مورد هدف برای درمان، نواحی برای شناسایی مناطق قرار دادن اپلیکاتور، نشانه گذاری مشوند. اپلیکاتور تعبیه شده و بیمار احساس سرما میکند. در طول 25 دقیقه درمان، بیمار احساس گرما و قلقلک به صورت متناوب می‌کند. ممکن است که نتایج در ابتدا در هفته‌ی 6 و نهایتا تا 3 ماه دیده شود.

لیپوساکشن

در جریان لیپوساکشن پزشک به دقت و با ظرافت چربی های اضافی را از طریق یک لوله‌ی کوچک و توخالی به نام کانولا حذف می‌کند. ساکشن تعبیه میشود و جراح کانولا را در میان رسوب‌های چربی حرکت میدهد و سلول‌های اضافی چربی را حذف می‌کند و یک بدن لاغرتر و زیبا را شکل می‌دهد. لیپوساکشن به طور ویژه در حذف چربی‌های پا، شکم، پشت، بازوها، صورت و گردن موثر است. این روش نتایج تدریجی‌تری نسبت به سایر روش‌های غیر تهاجمی کاهش چربی ایجاد میکند اگر چه دوره‌ی ریکاوری طولانی‌تری دارد ( تا 6 هفته ). نتایج لیپوساکشن بعد از برطرف شدن تورم و بهبود مناطق درمان شده، قایل مشاهده هستند اگرچه نتیجه نهایی تا 6 ماه دیده نمی‌شود.