انواع پروتز چانه (ژنیوپلاستی) برای افزایش زیبایی چانه زنان و مردان

چانه‌ی عقب رفته باعث می‌شود گردن گوشتی به نظر برسد. این امر باعث برجسته کردن اندازه بینی نورمال می‌شود و منجر می‌شود که بینی بزرگ، بسیار بزرگتر به نظر برسد. جراحی بزرگ کردن چانه، که ژنیوپلاستی نیز نامیده می‌شود، کانتورهای چانه، گردن و خط فک را بهتر می‌کند. به طور معمول، جراحی شامل قرار دادن یک ایمپلنت در اطراف یک استخوان چانه موجود در بیمار برای افزایش اندازه و شکل چانه و به دست آوردن تعادل جذاب طبیعی‌تر بین ویژگی‌های صورت است. بزرگ کردن چانه می‌تواند یک راه حل دائمی برای بهبود یک چانه عقب رفته یا به سمت داخل باشد. پروتزهای چانه اغلب در ترکیب با رینوپلاستی برای حداکثر اثر زیبایی استفاده می‌شود و ممکن است با پروتزهای گونه و پروتز لب برای تعادل کلی صورت نیز مورد استفاده قرار گیرد.

پروتز چانه که این روزها در بین زنان و مردان محبوب است، گزینه‌ای عالی برای هر کسی است که احساس می‌کند چانه‌اش نسبت به بقیه‌ی صورتش درست شکل نگرفته است. شما بلافاصله از مزایای پروتز چانه بهره‌مند می‌شوید و با بهبود یافتن ظاهری که با آن احساس دلگرمی می‌کنید، به دست خواهد آمد. اگر مایل به انجام پروتز چانه هستید می‌توانید با مراجعه به کلینیک تناسب اندام رازی از بهترین و ایمن‌ترین روش‌های انجام پروتز بهره‌مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ - ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ - ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰  تماس حاصل فرمایید.

متقاضیان


در صورتی که فردی از چانه‌ی عقب رفته یا تو رفته خود در عذاب است، یا احساس می‌کند که ویژگی‌های صورتش فاقد تناسب هستند، جراحی پروتز چانه می‌تواند به احساس دلگرمی بیشتر فرد نسبت به ظاهرش کمک کند. به طور خاص، بزرگ کردن چانه می‌تواند:

  •  هماهنگی صورت را با تناسب بهتر چانه با ویژگی‌های دیگر صورت بهبود می‌بخشد.
  •  چانه عقب رفته یا تو رفته را اصلاح می‌کند.
  •  برجستگی گردن و خط فک را بهبود می‌بخشد.
  •  به کاهش ظاهر پر چانه و یا غبغب ناشی از استخوان کوچک چانه کمک می‌کند.

متقاضیان مناسب برای بزرگ کردن چانه نباید:

  •  از سلامتی ضعیفی برخوردار باشند.
  •  انتظارات غیر معقول درباره نتیجه عمل داشته باشند.
  •  در 6 ماه گذشته آکوتان مصرف کرده باشند (دارویی که می‌تواند بر رشد استخوان‌ها تاثیر بگذارد و منجر به زخم کلوئید می‌شود).
  •  از مشکلات قلبی یا فشار خون بالا رنج ببرند.
  •  داروهای ضد انعقاد مصرف کنند.

انواع پروتز چانه


پروتزهای چانه دستگاه‌های کوچک و جامد ساخته شده از مواد زیست سازگار، معمولا سیلیکون، هستند که برای قرار گرفتن در اطراف استخوان چانه بیمار شکل گرفته‌اند. پروتزهای چانه در اندازه و کانتور متفاوت هستند، جراح به بیمار کمک خواهد کرد پروتزی که درجه‌ی بزرگی دلخواه بیمار را ایجاد می‌کند و طبیعی‌ترین ظاهر را فراهم می‌کند انتخاب کند. هنگام وارد شدن، پروتزهای چانه بسیار شبیه به یک استخوان طبیعی چانه هستند و اغلب غیرممکن است که بتوان گفت بیمار عمل بزرگ کردن چانه داشته است، به این معنی که بسیار طبیعی به نظر می‌رسد.

پروتز چانه زنان در مقابل مردان


پروتزهای چانه‌ی درازتر و وسیع‌ یک پیشرفت بر سبک‌های قدیمی‌تر در گذشته هستند اما هر بیماری که چانه‌ی کوتاه‌تری دارد نیاز به سبک پروتز وسیع و بزرگ ندارد. در زنان، پروتز چانه پهن اغلب در نمای جلویی چانه ظاهری پهن‌تر و گردتر ایجاد می‌کند. این برای برخی از زنان ویژگی مردانه است و ممکن است از هر مزیتی که در چهره دیده می‌شود کم کند. بنابراین پروتز چانه برای برخی زنان ممکن است نیاز به ملاحظه و رسیدگی به شکل مرکزی‌تر یا مثلثی داشته باشد تا بتوانند با جلو آوردن طرح چانه، شکل باریک‌تر چانه را حفظ کنند.

گزینه‌های مختلف برای بزرگ کردن چانه و خط فک


در حالی که بسیاری از بیماران تصمیم به عمل جراحی پروتز چانه به تنهایی می‌گیرند، اغلب بزرگ کردن چانه با روش‌های دیگر برای بهبود نتایج ترکیب می‌شود.

رینوپلاستی+ بزرگ کردن چانه

پروتزهای چانه می‌توانند به طرز چشمگیری نتایج رینوپلاستی را افزایش دهند و بزرگ کردن چانه با عمل جراحی تغییر شکل بینی یکی از رایج‌ترین روش‌های ترکیب کانتور صورت است.

لیپوساکشن گردن+ پروتزهای چانه

بیماران با پری بیش از حد زیر چانه اغلب لیپوساکشن گردن را همزمان با عمل جراحی پروتز چانه انتخاب می‌کنند. در حالی که بزرگ کردن چانه به بهبود تعیین خط فک کمک می‌کند، حذف چربی اضافی از زیر چانه می‌تواند ظاهر قسمت پایین صورت و گردن را بیشتر بهبود بخشد.

مراقبت قبل از عمل


قبل از جراحی، جراح را از هر گونه آلرژی، تمام عارضه‌های پزشکی و داروهایی که مصرف می‌کنید (هم داروهای با نسخه و هم بدون نسخه) مطلع کنید. بیمار نباید اختلالات استخوانی داشته باشد، در 6 ماه گذشته و یا گاهی اوقات بیشتر از 6 ماه نباید آکوتان مصرف کرده باشد. برای از بین بردن احتمال عمل بعدی بیماری که خونریزی دارد باید از مصرف آسپرین و هر گونه دارویی که حاوی آسپرین یا بروفن است به مدت 2 هفته قبل از جراحی اجتناب کند. بیمار همچنین باید 2 هفته قبل از جراحی سیگار نکشد زیرا سیگار کشیدن می‌تواند بر واکنش او به بیهوشی تأثیر بگذارد و روند بهبودی را آهسته کند. بیمارانی که از فشار خون رنج می‌برند باید قبل از جراحی پزشک را مطلع کنند.
ارتباط با جراح بسیار مهم است. بیمار باید به طور واضح از دیدگاه مورد نظر خود با جراح صحبت کند تا جراح بتواند به همراه بیمار تعیین کند چه چیزی می‌تواند به طور واقع‌بینانه به دست آید. بیمار باید چندین روز قبل از جراحی با یک پاک کننده ضد باکتری ناحیه چهره و گردن را شستشو دهد.

عمل جراحی پروتز چانه چگونه انجام می‌شود؟


جراحی پروتز چانه معمولا یک روش سرپایی است که با استفاده از بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی با آرامبخش انجام می‌شود. برش کوچک یا زیر چانه یا در داخل دهان بین لثه و لب پایین ایجاد می‌شود. از طریق این برش، جراح فضا را برای پروتز چانه ایجاد می‌کند و آن را در اطراف استخوان چانه قرار می‌دهد. برش‌های ایجاد شده در دهان بیشتر احتمال دارد که باکتری‌ها را به بدن وارد کنند، اما در نتیجه هیچ زخم قابل مشاهده‌‌ای نیست. هنگامی که برش‌ها ایجاد می‌شوند، پروتز چانه جلوی چانه وارد شده و قرار می‌گیرد. جراح سپس ظاهر پروتز را برای تعادل مناسب با دیگر ویژگی‌های صورت بررسی می‌کند و ممکن است پروتز را تنظیم کند یا تغییر دهد تا اطمینان حاصل شود که ظاهر درست به نظر می‌رسد. هنگامی که این کار انجام می‌شود، پروتز چانه به محل بخیه می‌شود و روش کامل می‌شود. بخیه‌های داخل دهان پس از حدود 10 روز حل می‌شوند. بخیه‌های خارج از دهان پس از تقریبا همان دوره حذف می‌شوند. عمل جراحی پروتز چانه به تنهایی معمولا کمتر از 1 ساعت به طول می‌انجامد، با این حال، اگر بیمار در حال انجام مراحل اضافی باشد، زمان عمل بر طبق آن افزایش خواهد یافت. پس از جراحی، برش با بخیه‌ها بسته می‌شود و چانه ممکن است پانسمان شود.

بهبودی پس از جراحی پروتز چانه


بیشتر بیمارانی که چانه خود را بزرگ کرده‌اند نسبتا زمان از کار افتادگی کمی را تجربه می‌کنند و پس از جراحی کمتر از 1 هفته به اکثر فعالیت‌های روزانه دیگر و به کار باز می‌گردند‌. ناراحتی معمولا جزئی است و به راحتی با داروهای ضد درد یا کمپرس‌های سرد کنترل می‌شود. بیمار باید حداقل به مدت یک تا دو هفته پس از عمل برای کمک به کنترل تورم پس از عمل و محافظت از برش‌های در حال بهبودی، به صورت طاق باز بخوابد. جراح همچنین ممکن است از بیمار بخواهد که که تنها یک رژیم مایع برای یک یا دو روز بعد از جراحی مصرف کند. فعالیت شدید می‌تواند به طور معمول طی 3 تا 4 هفته پس از بزرگ کردن چانه از سر گرفته شود. مهم است که دستورالعمل‌های خاص جراح را در طی بهبودی دنبال شود تا اطمینان حاصل شود که بیمار به خوبی بهبود یافته و نتایج آن به سرعت عالی به نظر برسند.

نتایج


نتایج یک ماه بعد از عمل نزدیک به نهایی شدن می‌شوند و پس از حدود 3 ماه، زمانی که تورم باقی مانده کاهش می‌یابد، نهایی در نظر گرفته می‌شوند. پروتزهای چانه دستگاه‌های بسیار قوی و پزشکی بادوام هستند و به صورت دائمی بودن در نظر گرفته می‌شود. در حالی که فرایند پیری بر روی ظاهر صورت به شیوه‌های دیگر تاثیر می‌گذارد، کانتور چانه بزرگ شده تغییر نخواهد کرد. یک خطر کوچک وجود دارد که ضربه به صورت می‌تواند به یک پروتز چانه آسیب برساند و نیاز به جراحی دیگری برای جایگزینی آن می‌باشد.

خطرات جراحی پروتز چانه


بزرگ کردن چانه باعوارض پروترز چانه بسیار کمی همراه است. خطرات احتمالی شامل عفونت، خون آمو (خونریزی داخلی)، تغییر وضعیت پروتز، جای زخم ناچیز و عوارض جانبی ناشی از بیهوشی است.

هزینه پروتز چانه چقدر است؟


هزینه بزرگ کردن چانه شامل هزینه دستمزد جراح، بیهوشی، هزینه تسهیلات و اتاق عمل، انتخاب پروتز‌های چانه، لباس‌های مورد نیاز و تمام نوبت‌های بعدی است.