بزرگ، گرد و برجسته کردن باسن (برزیلی) با تزریق چربی، روش و مزایا

تزریق چربی به باسن (باسن برزیلی) عمل بزرگ کردن باسن است که در آن از روش‌های لیپوساکشن برای برداشتن چربی از یک یا چند ناحیه از بدن و تزریق آن به قسمت‌های مختلف باسن استفاده می‌شود. این روش برای رفع مشکلات مختلفی کارآمد است، از جمله تخت بودن و افتادگی باسن، نامتقارن بودن، یا بدفرمی‌های دیگری که گاهی به خاطر کاهش وزن بیش‌ از حد ایجاد می‌شوند.

برخلاف جراحی پروتز باسن که در آن از پروتزهای مصنوعی برای افزایش سایز و فرم دهی باسن استفاده می‌شود، بسیاری از افراد تزریق چربی به باسن را به خاطر شیوه‌ی طبیعی آن ترجیح می‌دهند.

اگر شما از شکل و یا اندازه‌ی باسن خود رضایت کافی ندارید و به دنبال راهی برای بزرگ، گرد و برجسته کردن باسن خود هستید به کلینیک تناسب اندام رازی مراجعه کنید. متخصصان و جراحان ما سایز مناسب و فرم دلخواه را برای باسن شما به وجود می‌آورند.

در صورتی‌ که نیاز به مشاوره و دریافت اطلاعات در مورد طریقه‌ی درمان، مزایا، معایب و هزینه آن دارید با متخصصین و مشاوران با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ - ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ - ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰  تماس بگیرید. مشاوران و متخصصین ما آماده پاسخگویی به کلیه سؤالات شما در این زمینه هستند

مزایا


جدا از برجسته و گرد شدن و زیبایی فوری باسن، مزایای دیگر نیز در تزریق چربی به باسن وجود دارد.

به‌طور خلاصه این مزایا عبارت‌اند از:

  • زمان استراحت برای بهبودی نسبتاً کوتاه: اگر این روش را یک عمل جراحی تلقی کنیم، دوره‌ی استراحت برای بهبودی این روش کوتاه خواهد بود.
  • خطر عفونت کمتر: چربی که به باسن تزریق می‌شود چربی بدن خودتان است بنابراین خطر ابتلا به عفونت بسیار کم خواهد بود.
  • احتمال پس زدن آن صفر است: برخلاف پروتزها، چربی ماده‌ی مناسبی برای بزرگ کردن باسن است زیرا این چربی از بدن خود شما گرفته می‌شود.
  • مانند عضله‌ی باسن می‌شود: چربی تزریق ‌شده، خصوصیات قسمتی را که در آن تزریق ‌شده است به خود می‌گیرد. مثلا اگر چربی به عضلات تزریق شود، مانند عضله می‌شود. هیچ ‌یک از قسمت‌های برجسته شده، شبیه به چیزی است که افراد به اشتباه درباره‌ی ظاهر چربی تزریق ‌شده فکر می‌کنند، بلکه این چربی شبیه به بخشی از عضله‌ی باسن خواهد بود.
  • درد و ناراحتی اندک: مدت‌ زمان بهبودی از عمل بزرگ باسن با تزریق چربی در اکثر موارد به خاطر جراحی لیپوساکشنی است که برای برداشت چربی انجام می‌گیرد. خود عمل تزریق درد و ناراحتی بسیار کمی را همراه دارد.
  • ظاهر یکدست و طبیعی: هم لیپوساکشن و هم تزریق چربی از طریق سوراخ‌های بسیار ریزی انجام می‌گیرند و بنابراین جای زخمی در محل باقی نخواهند گذاشت. همچنین این چربی با دقت زیادی در لایه‌های مختلف چربی تزریق می‌شود و در آخر ظاهری یکدست و طبیعی دقیقاً شبیه به چربی خود باسن خواهد داشت. آخرین مزیت عمده‌ی تزریق چربی به باسن این است که ازآنجایی‌که این چربی‌ها پروتز نیستند، خطر حرکت یا جابجایی در آن وجود ندارد.
  • اثر لاغری: چربی برداشته ‌شده از قسمت‌های چاق بدن مانند پهلو و ران‌ها باعث خواهد شد که برجستگی و گردی باسن جدید مشخص‌تر باشد.

متقاضی مناسب برای بزرگ کرن باسن


برای انجام عمل بزرگ و برجسته کردن باسن با تزریق چربی، مهم‌ترین عامل در موفقیت سلامتی شما می‌باشد. همچنین برای هر عمل جراحی زیبایی، باید از وضعیت سلامتی خوبی برخوردار باشید. در صورتی‌که دچار بیماری‌های قلبی، ریوی یا اختلالات عصبی باشید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای انجام عمل تزریق چربی به باسن نباشید.

کاندیدای مناسب باید وزنی تقریباً ایده‌آل و کمی چربی در برخی نقاط از بدنش برای لیپوساکشن، مانند شکم، پهلو، پشت و ران‌ها داشته باشد. پوست این قسمت‌ها باید خاصیت ارتجاعی خوبی داشته باشد تا بعد از برداشت چربی شل و افتاده نشود. کسانی که چربی کافی ندارند، اما کاندیدای مناسبی برای عمل هستند ممکن است از آن‌ها خواسته شود که قبل از جراحی 5 تا 10 پوند وزن اضافه کنند.

فرایند درمان


تکنیک‌های لیفت و برجسته کردن باسن ممکن است در بین جراحان متفاوت باشند، اما فرآیند عمل همیشه در سه مرحله انجام می‌شود: برداشت چربی، فرآوری و تزریق.

در ابتدا چربی بدن از طریق جراحی لیپوساکشن از نواحی از قبل تعیین‌ شده کشیده می‌شود. نواحی که معمولاً لیپوساکشن روی آن‌ها انجام می‌گیرد شامل پشت (دقیقاً بالای باسن)، شکم و ران‌ها می‌شود. سپس چربی بیرون کشیده شده در یک دستگاه سانتریفیوژ فرآوری می‌شود. وقتی تصفیه شد، فقط بهترین سلول‌های چربی اهدایی به باسن تزریق خواهند شد. این کار ممکن است با انجام صدهای تزریق بسیار ریز در عمق‌های مختلف انجام بگیرد.

بهبودی بعد از درمان


اگرچه مدت‌ زمان بهبودی بعد از این درمان در بیماران مختلف متفاوت است، ولی پزشکان به شما توصیه می‌کنند که حداقل برای دو هفته، از نشستن مستقیم روی باسنتان خودداری کنید. بعد از این زمان می‌توانید از بالشت مخصوص نشستن استفاده کنید که باعث می‌شود بجای فشار آوردن به باسن، فشار را روی ران‌هایتان وارد کنید. همچنین ممکن است برای کاهش کبودی و ورم از شما خواسته شود که برای بیش از 6 هفته از گن استفاده کنید که به منقبض شدن پوست شل شده کمک می‌کند.

بیماران می‌توانند 10 تا 14 روز بعد از تزریق چربی به باسن به سرکار خود برگردند. ورم کلی شش تا هشت هفته طول می‌کشد تا خوب شود اما التهاب ناشی از لیپوساکشن می‌تواند تا چند ماه ادامه داشته باشد.

به‌طور کلی، به بیماران توصیه می‌شود که برای یک ماه از انجام ورزش‌های سخت و سنگین اجتناب کنند. اگرچه پزشک شما ممکن است به شما پیشنهاد کند که چند حرکت سبک مانند حرکات کششی و پیاده‌روی انجام دهید.

شرایط و نیازهای پس از جراحی نیز در هر بیمار متفاوت هستند. برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن، پیروی از توصیه‌ها و دستورالعمل‌های مخصوص پزشکتان حائز اهمیت می‌باشد.

آیا برجسته‌ کردن باسن با تزریق چربی دائمی می‌باشد؟


این یکی از مهم‌ترین سؤال‌ها برای همه‌ی روش‌های بزرگ کردن باسن است. اگر قرار است زمان، کار و پول خود را صرف این عمل‌ها کنید می‌خواهید بدانید، آیا این روش دوام دارد؟

برای پاسخ به این سؤال، باید کمی به پیش‌ زمینه‌ی بزرگ و گرد کردن باسن اشاره‌کنیم. چربی دارای خصوصیاتی جالب است. اگر چربی به استخوان‌ها یا به عضلات تزریق شود، مانند استخوان یا عضله در زیر پوست احساس می‌شود. اگر چربی در ناحیه‌ای چربی‌دار تزریق شود، در این صورت مانند چربی احساس خواهد شد.

تنها عیب تزریق چربی به باسن، سینه، صورت یا هر قسمتی از بدن این است که بخشی از آن توسط بدن جذب خواهد شد. از آنجایی ‌که جذب چربی به بدن از فردی به فرد دیگر متغیر است، جراح نمی‌تواند واقعاً تشخیص دهد که چقدر چربی جذب خواهد شد. نکته‌ی قابل ‌اطمینان این است که مقدار چربی که بعد از سه ماه در باسن باقی می‌ماند، نتیجه دائمی این عمل خواهد بود.

معایب


هر چیزی و هر عملی، معایبی را با خود به همراه دارد. پیش از اقدام برای بزرگ باسن با تزریق چربی به چند معایب این روش اشاره مکنیم که لازم است بدانید. به‌طور خلاصه این معایب عبارت‌اند از:

مراقبت کاملاً دقیق از باسن

چربی جدید تزریق‌ شده برای تقویت چربی، به خون‌رسانی نیاز دارد بنابراین توصیه می‌شود که حداقل به مدت 2 ماه بعد از عمل فشاری روی باسن وارد نشود. این به معنای اجتناب از پوشیدن لباس تنگ و نشستن مستقیم است که موجب ناراحتی و آسیب می‌شود.

 بالا نبودن بازده

بزرگ‌ترین عیب برجسته کردن باسن این است که میزان باقی ماندن نتیجه کاملاً غیرقابل پیش‌بینی است. مطالعات انجام‌ شده نشان می‌دهند که تنها 80- 50 درصد از چربی تزریق‌ شده در باسن باقی می‌ماند. بقیه‌ی آن مجدداً جذب بدن می‌شوند. انتظار منطقی از این نتیجه حدوداً 50- 25 درصد افزایش در سایز باسن می‌باشد.

 تکرار درمان

مطالعات انجام‌ شده همچنین نشان داده‌اند که تزریق زیاد چربی در یک‌ زمان میزان حفظ و باقی ماندن آن را در بدن کاهش می‌دهد، بنابراین اگر می‌خواهید سایز باسن را تا حد زیادی افزایش دهید (چربی زیادی باید تزریق شود)، باید چند بار تزریق چربی، در هر سه ماه، انجام بگیرد تا به آن برجستگی مطلوب برسید.

هزینه


هزینه بزرگ کردن باسن می‌تواند متغیر باشد. عوامل بسیاری روی هزینه تأثیرگذار هستند، مانند تعداد نواحی که لیپوساکشن می‌شوند، سطح تجربه‌ی جراح، قسمتی که عمل در آنجا انجام می‌شود و هر گونه‌ی هزینه‌ی دیگری که در جراحی شامل می‌شود مانند اتاق جراحی، بی‌هوشی، یا هزینه‌های ویزیت‌های بعد از جراحی؛ مانند همه‌ی جراحی‌های زیبایی، قیمت جراحی نباید عامل اصلی شما در انتخاب جراح باشد.