بهترین روش های لاغری موضعی شکم و پهلو با اصلاح فرم چربی های اضافی

اغلب ما مایلیم که مقداری از چربی‌های بدن خود را به میزان جزئی تغیر دهیم. مناطق ناخواسته، مقاوم به رژیم و ورزش نگرانی معمول تعداد زیادی از افراد هستند. چه چربی اضافی در سینه های یک مرد باشد در شکم، ران، بازوها، زیر چانه، راه های جراحی و غیرجراحی زیادی برای خلاص شدن از چربی و کاهش آنها وجود دارند. درمان‌ها برای برداشتن یا کاهش چربی‌های مقاومی است که ظاهرا هیچ ورزشی آنها را جابجا نمیکند. هدف اولیه ایجاد بدنی شکل گرفته و صاف برای بیمار است که به آن افتخار کند. کاهش چربی به شکلهای متعددی موجود است. گزینه‌های غیرجراحی و با حداقل تهاجم برای کاهش چربی شامل تکنولوژی هایی است که از حرارت یا سرما یا یک داروی تزریقی برای کاهش سلول‌های چربی می‌شوند. این‌ها ماهیت‌های متنوعی را استفاده میکنند مثل: کویتیشن (التراسوند)، رادیوفرکانسی (آر اف)، اشعه فروسرخ و درمان تزریقی (مزوتراپی).

اگر شما در رویای راهی برای کاهش چند پوند وزن از مناطق مشکل ساز بدن خود هستید اما از جراحی میترسید، بهتر است که نگاهی به روش‌های غیرتهاجمی کاهش چربی بیاندازید. استفاد از طیف وسیعی از تکنیک‌ها ،مثل لیزر و سرمادرمانی، که گزینه‌های غیرتهاجمی برای کاهش چربی هستند بدنی لاغرتر و اعتماد به نفسی بالاتر به فرد می‌بخشد. متخصصین ما در کلینیک تناسب اندام رازی بسیاری از این روش‌ها را انجام می‌دهند و به شما در دانستن این‌که کدام روش برای شما بهتر و صحیح تر است، کمک میکند. در کلینیک تناسب اندام رازی با استفاده از مدرن‌ترین روش‌های لاغری موضعی می‌توانید به اندام ایده آل خود برسید جهت دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ - ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ - ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰  تماس بگیرید.

متقاضی‌ها


به طور کلی سه نوع بیمار تحت اعمال زیبایی بدن قرار میگیرند:

  • بیمارانی که خواهان درمان چربی موضعی در مناطق مشکل ساز مثل شکم، ران‌ها یا باسن هستند.
  • بیمارانی با شلی پوست صورت، گردن و بازوها که خواهان سفت شدن پوست و لایه‌های عمقی‌تر آن هستند.
  • بیمارانی که به درمان ترکیبی هم کاهش چربی هم سفت کردن پوست نیاز دارند.

این درمان‌ها ایده‌آل ترین درمان برای بیماران غیرچاقی ( اندکس شاخص بدنی زیر 30 ) که به دنبال کاهش چربی به صورت موضعی و نسبتا کم هستند. بیماران با BMI بیشتر از 30 اغلب چربی احشایی دارند که ریسک بیماریهای قلبی عروقی و سایر بیماری‌ها را افزایش می‌دهند. این بیماران از کاهش کلی وزن به طور اولیه و به دنبال سفت کردن پوست شل و عمل زیبایی سود بیشتری میبرند. بیمارانی که باردار هستند یا در حال شیردهی هستند بهتر است که هیچ کدام از اعمال مزبور را انجام ندهند.

راه های گوناگونی برای حذف چربی های موضعی بدن وجود دارد:


مزوتراپی

مزوتراپی یک روش جراحی بدون تلگرام برای کاهش موضعی چربی و سلولیت است. در این روش از تزریقات میکرو با دوزهای بسیار اندک داروهای مزوتراپی که دارای خاصیت چربی سوز و ضد سلولیت است، استفاده می‌شود. روش درمانی مزوتراپی با رساندن این داروها به مزودرم (لایه میانی پوست)، ترمیم پوستی را تحریک نموده، سلولهای چربی را سوزانده و بافتهای پیوندی مسئول ظاهر سلولیت را تخریب می‌نماید. مزوتراپی شامل تزریق مقدار بسیار اندکی از داروهای FDA تایید شده و هومیوپاتی حاوی عصاره گیاهان طبیعی، آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین هایی است که مستقیما درون و اطراف مناطق متاثر قرار می‌گیرند. این تکنیک‌های رساندن مستقیم داروهای مزوتراپی به پوست، امکان تاثیر قابل توجه این مقادیر بسیار اندک از دارو بر کاهش سلولیت و سوزاندن سلولهای چربی را فراهم می‌نماید.

افراد مناسب برای مزوتراپی

روش مزوتراپی برای تمامی افراد در بازه سنی 18 تا 75 سال مناسب است. افراد ایده آل برای این روش، آن دسته از افرادند که در بازه 5 تا 25 پوندی از وزن ایده آل خود قرار دارند اما دارای قسمتهای سختی از چربی هستند که به رژیم غذایی یا تمرین پاسخ مناسب نمی دهند.

کاویتاسیون اولتراسونیک

کاویتاسیون

کاویتاسیون، ایجاد لرزش به کمک تناوبات مثبت و منفی امواج صوتی است که فشار زیادی بر غشای سلولهای چربی وارد می‌کند. از آنجاییکه غشای سلول چربی نمی تواند این فشار را تحمل کند، منفجر شده و محتوای مایع درون آن به بیرون خواهد ریخت. چربی‌های شکسته شده پس از تخریب سلولهای چربی، به شکل تری گلیسیرید به درون مایع بین سلولی، جایی که آنزیم‌ها به گلیسرول و اسیدهای چرب آزاد متابولیزه می‌شوند، آزاد خواهند شد. گلیسرول‌های محلول در آب توسط سیستم گردشی جذب شده و به عنوان منبع انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرند، در حالیکه اسیدهای چرب آزاد غیرقابل حل به کبد منتقل می‌شود و به عنوان اسیدهای چرب غذا تحت پردازش قرار می‌گیرند. مقداری از سلولهای چربی تخریب شده اند و بنابراین کاهش یافته اند، و سوخت و ساز سلول‌های چربی بهبود می‌یابد. تخریب این سلولهای چربی، اطراف بدن را از منابع ذخیره چربی پاکسازی می‌نماید.

چه کسی از کاویتاسیون چربی نفع خواهد برد؟

استفاده از فناوری کاویتاسیون مافوق صوت بر روی تمامی افراد ایمن نیست. فهرست کوتاهی از موارد منع مصرف وجود دارد و شامل مواردی همچون ایمپلنت‌های فلزی، دارا بودن دستگاه تنظیم ضربان قلب، بارداری و برخی بیماری‌های جدی دیگر می‌شود. حتما باید بیش از 18 سال داشته باشید تا بتوانید این روش درمانی را انجام دهید، بنابراین حتما پیش از انتخاب این روش، سوالاتی از متخصص بپرسید. لطفا به یاد داشته باشید: از آنجایی که نتایج هر کسی متفاوت با دیگری است، نمی توان از کاویتاسیون مافوق صوت بر روی سینه، کمر یا سر استفاده نمود. همچنین موفقیت درمانتان به سبک زندگی‌تان نیز بستگی دارد و ازین رو توصیه می‌کنیم که فعالیت داشته باشید و از مواد غذایی مناسبی استفاده کنید و علی الخصوص به سطح کربوهیدرات‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید.  کاویتاسیون چربی گزینه‌ای به منظور کاهش وزن نیست و پیش از رفتن به دنبال گزینه دیگر، مواد غذایی مناسب و تمرینات ورزشی باید گزینه اولتان باشد.

Radio Frequency Treatment

رادیویی

در طول هر جلسه درمانی با امواج رادیویی، احساس گرمی خوب و بدون دردی را ایجاد خواهد نمود. امواج رادیویی را می‌توان به عنوان یک روش درمانی مستقل، به منظور سفت سازی پوست و بدون جراحی در نظر گرفت؛ همچنین می‌توان آن را پس از روش درمانی مد نظرتان – مانند میکرودرم ابریژن، کشش پوست، IPL، biosculpt، Medilift – در کلینیک و به منظور افزایش نتایج استفاده نمود. مدت زمان جلسه درمانی با استفاده از امواج رادیویی بسته به اندازه‌ای که تحت درمان قرار می‌گیرد، برای نواحی صورت در حدود 30 دقیقه و تا 70 دقیقه برای بدن است. از آنجاییکه نیاز به دوره نقاهت ندارد، بلافاصله می‌توان به کارهای عادی بازگشت. قرمزی‌های اندکی در برخی از بیماران دیده می‌شود که معمولا در مدت زمان اندکی از بین خواهد رفت. گاها عوارضی مرتبط با دما نیز رخ خواهد داد ولی به ندرت چنین چیزی دیده می‌شود. پس از جلسه درمان به هیچ گونه مراقبت ویژه‌ای نیاز نیست. با اینحال استفاده از کرم ضدآفتاب به عنوان یک رژیم خوب مراقبت از پوست پیشنهاد می‌شود.

لیپولیزر کاهش چربی موضعیلیپولیزر 

 

لیپولیزر از فناوریهای لیزر  سرد سطح پایین برای کاهش چربی موضعی، کاهش سایز و اصلاح ریخت بدن در تقریبا تمامی نقاط بدن مورد استفاده می‌نماید. از لیزرهای سطح پایین برای سالهای متمادی به منظور بهبود درد و تورم و کاهش زمان دوره نقاهت استفاده می‌شد. لیپولیزر صد درصد بدون نیاز به جراحی و ایجاد برش است؛ لیپولیزر، بدون هیچگونه عوارض جانبی گزارش شده، بخصوص برای هدف قرار دادن چربی‌های زیرپوستی، کاهش سلولیت و در نتیجه کاهش سایز و اصلاح ریخت بدن طراحی شده است. لیپولیزر علی الخصوص به منظور کاهش چربی یا کاهش سایز و اصلاح ریخت بد به صورت موضعی طراحی شده است. در جلسات آرامش بخش 20 دقیقه‌ای اجرا می‌شوند. هیچ گونه جراحی، درد یا زمان نقاهت طولانی ندارد.انرژی لیزر به صورت کاملا ایمن در پوست نفوذ نموده و سلولهای چربی (لایه زیرپوستی) را هدف قرار می‌دهد. وقتی سلولها تحت نفوذ قرار می‌گیرند، اسیدهای چرب، آب و گلیسرول یا تری گلیسیرید آزاد می‌کنند. تری گلیسیریدها از سلولهای چربی آزاد شد و بدن از آنها به عنوان منابع انرژی استفاده می‌کنند. سپس سلولهای چربی به طرز قابل توجهی منقبض شده و این مم منجر به کاهش سایز و حذف سلولیت‌ها خواهد شد.

چه فردی برای لیپولیزر ایده آل است؟

لیپولیزر زمانی که با رژیم غذایی و سبک زندگی سالم همراه شود، برای تمامی انواع بدنها مناسب خواهد بود. این روش به صورت هماهنگ و موثر با ساز و کار طبیعی از دست دادن وزن بدن همکاری خواهد داشت. این روند بخصوص حذف سایز در مناطق دشوار را هدف قرار می‌دهد.

کرایولیپولیز

کرایولیپولیز

یکی از این روشهای بدون جرایح، کرایولیپولیز  است که تاثیر خود در کاهش چربی و شکل دهی و زیباسازی بدن به اثبات رسانیده است. کرایو یک فناوری کاهش چربی بدون نیاز به ایجاد برش، تکنیک منحصر به فردی بدون جراحی منجمد کردن چربی‌ها و بدون نیاز به بیهوشی را ارائه می‌کند که جایگزینی ایمن تر برای جراحی لیپوساکشن خواهد بود. CryoDefine به صورت گزینشی سلولهای چربی را سرد نموده و منجر به تخریب آنها خواهد شد. سپس بدن از طریق فرایند طبیعی خود این سلولهای چربی را حذف خواهد نمود. انرژی سرد کننده، بدون ایجاد آسیب به بافتها یا ساختارهای اطراف به لایه چربی زیرپوستی رسانده می‌شود. افراد تحت درمان در ابتدا، سرمای موضعی و شدیدی را تجربه خواهند نمود. این حس در بازه 5 تا 15 دقیقه‌ای و با بی حس شدن منطقه فروکش خواهد نمود. فشار مکش ایجاد شده ناشی از کاربرد دستگاه مکش می‌تواند حسی مانند کشش و / یا نیشگون و گاها کبودی را ایجاد نماید، و این روند بر خلاف لیپوساکشن، بدون جراحی است. معمولا بیماران بلافاصله می‌توانند به فعالیتهای طبیعی خود بازگردند. هر گونه قرمزی، کبودی‌های اندک، خارش و بی حسی در ناحیه تحت درمان موقتی بوده و کاملا برطرف خواهد شد.

لیپوساکشن

 لیپوساکشن

در جریان لیپوساکشن پزشک به دقت و با ظرافت چربی‌های اضافی را از طریق یک لوله‌ی کوچک و توخالی به نام کانولا حذف می‌کند. ساکشن تعبیه میشود و جراح کانولا را در میان رسوب‌های چربی حرکت میدهد و سلول‌های اضافی چربی را حذف می‌کند و یک بدن لاغرتر و زیبا را شکل می‌دهد. لیپوساکشن به طور ویژه در حذف چربی‌های پا، شکم، پشت، بازوها، صورت و گردن موثر است. این روش نتایج تدریجی‌تری نسبت به سایر روش‌های غیر تهاجمی کاهش چربی ایجاد میکند اگر چه دوره‌ی ریکاوری طولانی‌تری دارد ( تا 6 هفته ). نتایج لیپوساکشن بعد از برطرف شدن تورم و بهبود مناطق درمان شده، قایل مشاهده هستند اگرچه نتیجه نهایی تا 6 ماه دیده نمی‌شود.

لیپوماتیک لیپوساکشن بدون درد 

لیپوماتیک

لیپوماتیک (که تحت عنوان لیپوساکشن مادون قرمز نیز شناخته می‌شود)، یک دستگاه تایید شده FDA و یک سیستم قابل اعتماد و اثبات شده است که به طور ایمن و موثر، امکان حذف چربی در مقدار بالا و دقیق در تمامی قسمتهای بدن را فراهم می‌نماید. در این فرایند، ابتدا سلولهای چربی با استفاده از حرکت لرزشی میله یا لوله جراحی شکسته شده (یا به شکل ذرات ریز در می‌آیند) و سپس امولسیون چربی به منظور شکل دهی دقیق به بدن انجام می‌گیرد. فرایند لیپوماتیک مشکلات ایمنی در روشهای درمانی لیپوساکشن قدیمی را از میان برده و بعلاوه دارای یک فرایند ایمنی فعال برای محافظت از بافتهای بدن (اعصاب، رگهای خونی، ماهیچه ها) از لیپوساکشن است. لیپوماتیک با دارا بودن 600 لرزه در دقیقه، به طور موثری چربی‌های ناخواسته را تحت تاثیر قرار داده و نتایج بهینه‌ای شامل پوست لطیف تر، ناهمواری‌ها و کبودی‌های کمتری را ایجاد می‌کند.

Call Now Buttonمشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ