تزریق فیلر(ژل) و چربی به چانه برای برجسته کردن و فرمدهی چانه

چانه برجسته یک عنصر مهم از چهره جذاب است. چانه پر می‌تواند به چهره قدرت بدهد و به ایجاد تقارن و تعادل به اعضا و ویژگی‌های صورت کمک می‌کند.

برای افراد دارای سایز چانه‌ی متوسط تا ملایم، پزشک با استفاده از تزریق ژل  یا تزریق چربی برجسته کردن چانه بدون جراحی را انجام می‌دهد. این تکنیک‌ها جایگزین بسیار خوبی برای جراحی هستند.

برای متقاضیان جراحی که علاقه‌مند به مشاهده نتایج بالقوه خود قبل از انجام عمل جراحی هستند، این روش‌های غیر جراحی اولین گام بزرگ هستند.

ابعاد چانه می‌تواند تاثیر عمیقی بر زیبایی یک چهره داشته باشد، و نقش مهمی را در نیمرخ کلی و تقارن صورت بازی می‌کنند. ویژگی‌های متعادل و متناسب چهره برای ظاهر زیبا مهمترین هستند، بنابراین یک چانه تو رفته یا لاغر می‌تواند کلیه ساختار صورت را تحت تاثیر قرار دهد. روش‌هایی برای برجسته کردن و جلو کشیدن چانه، تزریق ژل یا تزریق چربی، می‌توانند به تغییر شکل، تغییر موقعیت و اصلاح کردن چانه کمک کنند تا چهره جذاب‌تر و طبیعی‌تر به نظر برسد. اگر شما از ظاهر چانه خود ناراضی هستید، متخصصین ما در کلینیک تخصصی تناسب اندام رازی می‌توانند به شما کمک کنند. آنها می‌توانند چانه شما را برجسته کنند و همچنین پوست شل خط فک، چروک‌های چانه، گودی‌های چانه، فرو رفتگی چانه و خط فک تو رفته را با انواع روش‌های تزریقی درمان کند.برای دریافت اطلاعات بیشتر یا رزرو وقت تزریق ژل یا چربی به چانه می‌توانید با شماره‌های۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ - ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ - ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰  تماس حاصل فرمایید.

مزایای روش‌های غیر جراحی برجسته کردن چانه


حجیم کردن چانه به روش غیر جراحی مزایای فراوانی دارد و می‌تواند نسبت به روش معمول حجیم کردن چانه با پروتزها  مزیت‌های مهمی ارائه دهد.

 • روش ایمن، حداقل تهاجمی
 • نتایج بلافاصله قابل مشاهده
 • درمان برگشت‌پذیر (در صورتی که شخص چیزی را که می‌بیند دوست ندارد، می‌توان آن را برگرداند).
 • بهبودی سریع (اکثر بیماران می‌توانند روز بعد به سر کار بازگردند).
 • کانتور چانه دقیق و قابل تنظیم
 • ظاهر طبیعی و نتایج خوش‌آیند زیبایی

این روش‌ها برای چه کسانی مناسب است؟


درمان‌های حجیم کردن چانه با تزریق ژل‌ها  یا تزریق چربی برای بیماران زیر توصیه می‌شود:

 • بزرگسالانی که در مورد شکل چانه خود نگرانی دارند و مایلند آن را تغییر دهند.
 • بزرگسالانی که به علت روند طبیعی پیری یا بی‌ثباتی وزن برجستگی چانه کمی دارند.
 • بزرگسالانی که ترجیح می‌دهند چانه مخروطی‌تری داشته باشند.
 • بزرگسالانی که تمایل به اصلاح بی‌قاعدگی چانه‌شان دارند.

به طور کلی، بزرگسالان مرد و زن متقاضیان خوبی برای انجام روش بزرگ کردن چانه با تزریق هستند، به شرطی که شرایط سلامتی کلی خوبی داشته باشند.

مزایای تزریق انواع ژل به چانه


ژل‌های پوستی می‌توانند جایگزین غیر جراحی برای پروتزهای چانه  را فراهم کنند تا یک چانه حجیم و مشخص به بیمار بدهند. ژل‌های پوستی از مواد مختلف ساخته شده‌اند و طراحی شده‌اند تا قسمت‌هایی از چهره‌ را که حجم از دست داده، پر کنند. آنها همچنین می‌توانند برای اضافه کردن حجم، و استحکام در طول خط فک، گردن و چانه استفاده شوند. ژل‌های چانه به عنوان یک روش جراحی در نظر گرفته نمی‌شوند، بنابراین خطر کمتری دارند، نیاز به زمان بسیار کمتری دارند و ارزان‌تر از روش پروتز دائمی چانه است. انواع مختلفی از محصولات ژل پوستی وجود دارد که پزشک می‌تواند انتخاب کند. از آنجایی که چطور ژل‌ها حجم زیر پوست چانه را پر می‌کنند و مدتی که در ناحیه درمان شده باقی می‌مانند، هر محصول متفاوت است. پزشک نوع ژلی را که به بهترین وجه مناسب بیمار است توصیه خواهد کرد.

اگر بیمار کنجکاو است که چگونه بزرگ کردن چانه ممکن است ظاهر چانه‌اش را بهبود بخشد یا نه، ویا به دنبال یک چاره کمتر تهاجمی برای بهتر مشخص شدن چانه و خط فکش است، ممکن است مایل باشد ژل‌های پوستی را به عنوان یک جایگزین برای پروتز در نظر بگیرد.

چگونگی تزریق ژل

برای روش تزریق ژل چانه، پزشک چندین تزریق ژل پوستی را در امتداد خط فک بیمار و چانه درست زیر پوست او انجام می‌دهد. بسته به مقدار کاری که باید انجام شود، این روش در هر جا از 10 تا 30 دقیقه طول می‌کشد و می‌تواند هنگام مراجعه به مطب انجام شود.

مزایای تزریق چربی در چانه چیست؟


مزایای تزریق چربی به چانه عبارتند از:

 • استفاده از چربی خود بیمار (مشتق از خود)
 • چربی از ناحیه باسن، پهلوها، ران‌ها، یا شکم گرفته شده است، و یک کانتور باریک‌تر برای شما ایجاد می‌کند.
 • چربی منتقل شده اغلب می‌تواند ظاهری دوباره جوان شده را برای پوست روی هم قرار گرفته ایجاد کند.
 • نتایج می‌توانند ظاهر و احساسی بسیار طبیعی داشته باشند.
 • نتایج به طور بالقوه می‌توانند عمر طولانی داشته باشند.

چگونگی تزریق چربی در چانه

این روش معمولا تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و بسته به میزان لیپوساکشن و ناحیه تحت درمان، بین 1 تا 4 ساعت طول می‌کشد.

این روش شامل 3 مرحله است: 1) برداشت 2) تصفیه و انتقال 3) قرار دادن

برداشت

 • محلول حاوی لیدوکائین (منجمد) و اپی نفرین به داخل ناحیه اهدا کننده تزریق می‌شود (آماس کرده).
 • برش‌های کوچک در مکان‌های مجزا برای قرار دادن یک لوله نازک متصل به ساکشن (کانولا) استفاده می‌شوند.
 • کانول برای جمع آوری چربی و مکش آن از نواحی مورد هدف استفاده می‌شود.

تصفیه

 • چربی جمع آوری شده معمولا با سانتریفیوژ یا یک دستگاه تصفیه، پردازش و تصفیه می‌شود.
 • چربی خالص سپس به سرنگ‌های کوچک که برای تزریق استفاده می‌شوند، منتقل می‌شود.

قرار دادن

 • ناحیه مورد نظر که باید بزرگ شود (چانه) استریلیزه می‌شود و یک برش کوچک در یک مکان مجزا ایجاد می‌شود.
 • سپس یک سوزن یا کانولا به داخل چانه وارد شده و خارج می‌شود. با هر عبور یک خط کوچک از چربی به دقت در سطح بافت طبیعی قرار می‌گیرد.
 • این روند تا زمانی که نتیجه مورد نظر به دست نیامده باشد تکرار می‌شود.

مراقبت‌های بعد از برجسته کردن چانه


بر خلاف عمل جراحی پروتز چانه، تقریبا هیچ زمان استراحت برای بهبودی بعد از جلسه‌ی تزریق ژل یا تزریق چربی برای بزرگ کردن چانه مورد نیاز نیست. بیمار باید بتواند فعالیت‌های طبیعی خود، از جمله کار و رانندگی را بلافاصله از سر بگیرد. با این حال، تزریق چربی نیاز به از کار افتادگی کمی بیشتر از تزریق ژل دارد، اگرچه، این از کار افتادگی حداقل است، زیرا تزریق چربی یک روش حداقل تهاجمی است. ممكن است در محل تزریق قرمزی و درد خفیفی وجود داشته باشد، اما پک‌های یح کمک می‌کنند که این عوارض زودتر از بین بروند. بیمار همچنین می‌تواند قرمزی را با آرایش روز بعد از تزریق پوشش دهد.

زمان ماندگاری نتایج تزریق


بیمار باید روز بعد یا 2 روز پس از تزریقات شروع به دیدن نتایج روش تزریق ژل کنند. خط گردن و فک بسیار پر صلابت‌تر خواهد شد و چانه شما بیشتر مشخص و برجسته می‌شود. ژل‌ها در ناحیه خط فک، چانه و گردن در هر جا از 6 تا 12 ماه باقی می‌مانند، پس از آن از اثر می‌افتند و به بدن دوباره جذب می‌شوند. در این مرحله، بیمار می‌تواند تصمیم بگیرد که آیا او مایل به یک ست تزریق ژل دیگر است یا خیر.

از آنجایی که تزریق چربی صورت متکی بر انتقال سلول‌های چربی زنده به مناطق خالی است، بهبود کلی واقعا یک عمر، معمولا سال‌ها به طول می‌انجامد. زیبایی درمان‌های تزریقی این است که درمان می‌تواند به محض اینکه نتایج شروع به از بین رفتن می‌کنند تکرار شود.

عوارض تزریق ژل و چربی در چانه


بعد از تزریق ژل یا تزریق چربی به منظور حجیم کردن ناحیه چانه، بیمار ممکن است کبودی، قرمزی، حساسیت به لمس و یا تورم را تجربه کند. این علائم معمولا حدود دو روز دوام دارند و می‌توانند به طور موثر با آرایش پوشش داده شوند. اگرچه نادر است، عوارض جدی تر نیز ممکن است رخ دهند و ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • واکنش‌های آلرژیک به مواد تزریقی
 • عفونت‌ها
 • حرکت ژل‌های تزریق شده از ناحیه درمان شده و ایجاد توده‌هایی زیر پوست. چنین توده‌هایی ممکن است با ماساژ دوباره پخش شوند.
 • مالیدن و لمس کردن ناحیه چانه پس از درمان ممکن است خطر عوارض را افزایش دهد، بنابراین توصیه می‌شود که از این فعالیت‌ها به مدت حداقل یک هفته خودداری کنید.

هزینه تزریق ژل و چربی به چانه چقدر است؟


قیمت درمان حجیم کردن چانه به مقدار تزریق ژل یا چربی مورد نیاز برای بزرگ کردن چانه بستگی دارد.

تجربه و شهرت پزشک، محل انجام تزریق و عوامل دیگر در تعیین هزینه تزریق موثر هستند.

هر فرد متفاوت است، بنابراین بهتر است با پزشک برای ایجاد یک برنامه درمان مشورت کنید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ