عمل پروتز باسن بهترین روش برای بزرگ، سفت و خوش فرم کردن باسن

پروتز باسن یک فرآیند جراحی پلاستیک محبوب در بین کسانی است که مایل به افزایش ظاهر، شکل و سایز باسن خود هستند. بیمارانی که باسن کوچک دارند با پروتز باسن می‌توانند به شکل متناسب‌تری دست پیدا کنند. پروتزها از سیلیکون ساخته شده‌اند که بافت نرم و طبیعی دارند. پروتزها جامد هستند و نمی‌توانند نشت کنند، بنابراین اساسا دائمی هستند. پروتزهای باسن توانایی اضافه کردن حجم بیشتری نسبت به تزریق چربی را دارند. اندازه پروتز را می‌توان بر مبنای اندازه‌گیری‌های بیمار انتخاب کرد و ایمپلنت‌های بزرگتری را می‌توان برای بزرگ‌تر کردن استفاده کرد.

اگر قصد بهبود بخشیدن حجم و شکل باسن خود را دارید، متخصصین ما در کلینیک تناسب اندام رازی مشاوره و معاینه‌ی جامعی به عمل می‌آورند و در مورد بهترین گزینه‌های امکان‌پذیر برای بدن شما از جمله پروتزهای باسن، با شما صحبت خواهند کرد. برای بیمارانی که میزان قابل توجهی چربی اضافه ندارند یا مایل به افزایش بیشتر و چشمگیرتر باسن خود هستند، پروتز باسن ممکن است بهترین راه حل باشد. جهت دریافت مشاوره و یا رزرو نوبت با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ - ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ - ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰  تماس بگیرید.

مزایای پروتز باسن


ثابت شده است که بزرگ و حجیم کردن باسن با پروتز باسن در افزایش سایز و شکل باسن بیمار موثر است. مردان و زنانی که از سایز باسن خود ناراضی هستند از افزایش حجم بهره‌مند می‌شوند. بیمارانی که احساس می‌کنند باسنشان فرم ندارد می‌توانند به باسن برجسته‌تری دست پیدا کنند. علاوه بر این، پروتز باسن نسبت به استفاده از تزریق چربی، دو مزیت قابل توجه را ارائه می‌دهد.

 •  پروتز باسن امکان حجیم کردن سایز باسن را در بیمارانی که نواحی دهنده‌ی ذخایر چربی در دسترس کمی دارند یا اصلا ذخایر چربی ندارند، فراهم می‌کند.
 •  پروتز باسن خطر جذب دوباره، که یک اثر جانبی در برخی روش‌های بزرگ کردن باسن با تزریق چربی است را ندارد.

پروتز باسن برای مردان و زنان هم بی‌خطر و هم موثر است. هنگام ترکیب با دیگر روش‌های کانتور بدن، مانند لیپوساکشن بیمارانی که روش حجیم کردن باسن را انجام داده‌اند بهبود زیبایی پرشوری به دست می‌آورند.

چه کسی متقاضی خوبی برای پروتز باسن است؟


متقاضیان برای بزرگ کردن باسن معمولا حداقل 18 سال سن دارند و در سلامت جسمانی خوبی هستند. بیماران بایستی از لحاظ روانشناسی باثبات باشند و آگاه باشند که فرم دادن به باسن برای بهبود زیبایی در نظر گرفته شده است، نه کمال. در طول مشاوره اولیه با جراح، بیمار باید به طور کامل در مورد اهداف و انتظاراتش و تغییرات خاصی که می‌خواهد با پروتز باسن به دست بیاورد، صحبت کند. پس از یک معاینه کامل، جراح تعیین خواهد کرد که آیا بیمار متقاضی مناسبی برای بزرگ کردن باسن است یا خیر.

پروتزهای باسن از چه چیزی ساخته شده‌اند؟


همانند پروتز سینه پروتزهای باسن از سیلیکون ساخته شده‌اند که برای دادن ظاهر و احساسی طبیعی‌تر به بیمار طراحی شده است. علاوه بر این، در صورتی که به طریقی پروتز به علت تصادف یا آسیب پاره شود، بدن به طور ایمن سیلیکون را جذب می‌کند.

اقدامات قبل از عمل


در آمادگی برای بزرگ کردن باسن، ممکن است از بیمار خواسته شود:

 •  آزمایش خون انجام دهد.
 •  داروهای خاصی را مصرف کند یا داروهای فعلی خود را تنظیم کند.
 •  سیگار را ترک کند.
 •  از مصرف آسپرین و داروهای ضد التهابی خاص اجتناب کند، زیرا ممکن است خونریزی را افزایش دهند.

فرآیند عمل پروتز باسن


جراحی پروتز باسن یک عمل زیبایی تهاجمی است که از شروع تا پایاینش تقریبا 2 ساعت به طول می‌انجامد. بزرگ کردن باسن معمولا به عنوان یک روش سرپایی انجام می‌شود. اگر چه، زمانی که برای انجام این روش نیاز است متفاوت است، به تجربه‌ی پزشک، آناتومی بیمار، تکنیک مورد استفاده و همچنین سایر ملاحظات بستگی دارد. پروتز باسن از طریق برش ایجاد شده در جایی که برآمدگی باسن به پشت ران برخورد می‌کند یا در چین باسن (جایی که زخم‌ها زیاد قابل مشاهده نیستند)، قرار داده می‌شود. سپس جراح کیسه‌‌ی به اندازه کافی بزرگ برای قرار دادن پروتز باسن را ایجاد می‌کند. برای هر دو بیمار مرد و زن، پروتز باسن می‌تواند در بالا یا پایین عضله قرار گیرد. پس از قرار دادن، جراح اطمینان حاصل می‌کند که هر برآمدگی باسن متقارن است و طبیعی به نظر می‌رسد. برش‌ها بسته می‌شوند و یک لباس فشرده‌سازی استفاده می‌شود.

بهبودی


پس از عمل جراحی بزرگ کردن باسن، بیمار به منطقه ریکاوری منتقل می‌شود تا از نزدیک تحت نظارت قرار گیرد. بیمار ممکن است پس از چند ساعت مجاز به رفتن به خانه باشد. قبل از اینکه بیمار برود، دستورالعمل‌های خاصی به او داده می‌شود که ممکن است شامل چگونگی مراقبت از باسن پس از جراحی و هر ناحیه‌ای که ممکن است لیپوساکشن شده باشد، استفاده از داروها یا مصرف خوراکی برای کمک به بهبودی و کاهش خطر ابتلا به عفونت و زمان مراجعه بعدی به جراح، باشد. بیمار برای تقریبا دو تا سه هفته پس از عمل، باید یک لباس پشتیبانی بپوشد. این به پوست کمک می‌کند تا به درستی تغییر شکل دهد و از باسن بزرگ شده پشتیبانی می‌کند. نتایج نهایی سه ماه پس از جراحی قابل مشاهده هستند. در این مرحله، بیشتر تورم از بین خواهد رفت و پروتزها در موقعیت نرمال خود قرار می‌گیرند.

در مورد نشستن چطور؟

در چند هفته اول بعد از عمل، بیمار نباید وزنش را روی باسن قرار دهد و به جای آن باید وزنش را روی ران قرار دهد. هنگامی که درد و تورم فروکش می‌کنند، بیمار قادر به نشستن و بازگشت به حالت عادی خود خواهد بود. یک بالش نرم در چند ماه اول به کاهش فشار کمک می‌کند. پروتزها در بالای قسمت باسن قرار می‌گیرند، بنابراین در صورتی که بیمار روی پروتزها نشسته است نباید دلواپس باشد.

نتایج


نتایج بزرگ کردن باسن بلافاصله قابل مشاهده هستند. با گذشت زمان، تورم پس از جراحی از بین خواهد رفت و خطوط برش محو خواهند شد. رضایت از تصویر جدید باید همزمان با بهبودی بیمار از جراحی، افزایش یابد. خطوط برش جراحی بزرگ کردن باسن دائمی هستند، اما در طول زمان محو خواهد شد. نتایج نهایی حجیم کردن باسن با پروتز در طی چند ماه بعد، با مستقر شدن پروتز، شکل باسن و موقعیت، ظاهر خواهند شد. نتایج جراحی بزرگ کردن باسن طولانی مدت خواهد بود. با گذشت زمان، اندازه و شکل باسن بیمار می‌تواند به دلیل پیری و گرانش تغییر کند.

افزایش وزن

هرگونه افزایش قابل توجه وزن پس از عمل جراحی بزرگ کردن باسن می‌تواند نتایج جراحی باسن را به خطر بیندازد. این یک نگرانی است به ویژه پس از جراحی بزرگ کردن باسن، زیرا چربی‌ها ابتدا در ناحیه باسن ذخیره می‌شوند، که شکلی که توسط جراحی به دست آمده را تحت تاثیر قرار می‌دهند. بهتر است که یک شیوه زندگی سالم با رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم را حفظ کنید تا از اثر طولانی مدت این روش مطمئن شوید.

خطرات


خطرات بزرگ کردن باسن عبارتند از:

 •  از دست دادن خون بیش از اندازه
 •  لخته شدن خون
 •  کبودی
 •  ترومبوز سیاهرگی عمقی، عوارض قلبی و ریوی
 •  امکان جراحی اصلاحی
 • بی‌حسی و درد
 •  آمبولی چربی، تزریق چربی به رگ گردن خون که موجب التهاب در ریه‌ها می‌شود.
 •  عفونت
 •  تغییر مکان مایع
 •  عوارض لیپوساکشن
 •  عوارض بیهوشی
 •  تورم و کبودی
 •  عدم تقارن
 •  نیاز احتمالی به جراحی اصلاحی در نوبت بعدی
 •  بافت چربی موجود در عمق پوست ممکن است بمیرد (نکروز چربی)
 •  خطرات بیهوشی
 •  کیست چربی
 •  هماتوم
 •  ترک‌های پوستی
 •  سلولیت

هزینه


هزینه جراحی باسن و خوش فرم کردن باسن می‌تواند به طور گسترده‌ای متفاوت باشد. میانگین هزینه‌ها شامل بی‌هوشی، امکانات اتاق عمل یا سایر هزینه‌های مرتبط است. هزینه‌ی جراحان برای جراحی بزرگ کردن باسن ممکن است بر اساس تجربه، نوع روش استفاده شده و همچنین محل جغرافیایی مطب متفاوت باشد.