لیفت،لاغر کردن و رفع شلی و افتادگی پوست بازو با و بدون جراحی

در برخی افراد، داشتن بازوهای بزرگ و افتاده باعث برهم خوردن تناسب آن‌ها بقیه‌ی قسمت‌های بالاتنه‌شان می‌شود. پوست اضافه‌ی بازوها می‌تواند موجب می‌شود که فرم اندام به صورتی غیرطبیعی، غیرمتناسب یا بزرگ‌تر از چیزی که واقعاً هست به نظر بیاید. با بهتر و زیبا کردن ظاهر بازوها، فرم کلی بدن نیز بهبود خواهد یافت. علاوه بر این، برای رسیدن به فرم اندامی زیباتر، عمل لیفت و فرم دهی بازو همچنین می‌تواند با عمل‌های دیگری همراه باشد.

با افزایش سن و یا کاهش میزان زیادی از وزن بدن، بازوها حالت اولیه خود را از دست می‌دهند و دچار حالت شلی و افتادگی می‌شوند. در بسیاری از موارد رژیم غذایی و یا ورزش نیز قادر به درمان این مشکل نیست و برای داشتن بازوهای سفت و خوش‌فرم بایستی راهکارهای دیگری را امتحان کرد. اگر شما نیز بازوهایی شل و افتاده دارید، لیفت بازو می‌تواند راهی برای رهایی شما از این مشکل باشد.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر درباره این روش درمانی، مزایا و معایب آن، مشاوره و یا رزرو نوبت در کلینیک تناسب اندام رازی با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ - ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ - ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰  تماس بگیرید.

متقاضی مناسب درمان


 • افراد سالمی که دارای هیچ‌گونه بیماری جدی نیستند که مانع از بهبودی سریع از عمل شود، مانند فشارخون بالا، کلسترول بالا، دیابت و غیره و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی ندارند.
 • افرادی که افتادگی و چروک‌های بیش‌ازحدی در بازوی خود دارند.
 • افرادی که وزن نسبتاً ثابتی دارند و زیاد چاق نیستند. در نتیجه این روش برای کودکان انجام نمی‌شود زیرا نوسانات زیادی در وزن آن‌ها در سنین رشد وجود دارد.
 • افرادی که آمادگی لازم را برای حفظ سفتی بازو و مقدار چربی زیر پوست خود بعد از انجام جراحی لیفت بازو، از طریق برنامه‌های ورزشی مداوم، دارند زیرا انجام ندادن این برنامه‌ها ممکن است منجر به انباشته شدن چربی‌های اضافه در نواحی دیگر گردد.

روش‌های غیر جراحی لیفت و لاغر کردن بازو


مزوتراپی

در روش مزوتراپی، از یک محلول تزریقی استفاده می‌شود که حاوی آمینواسیدها، برخی داروها و موارد تشکیل طبیعی می‌باشد. این تزریق‌ها، لایه‌ی میانی پوست بازو را مورد هدف قرار می‌دهند که محلول چربی‌های آن قسمت را آب می‌کند و پوست را سفت می‌کند. این‌ یک راه عالی غیر جراحی برای لیفت بازو برای بیمارانی است که چربی‌های اضافه‌ و پوست اضافه‌ی کمی در بازوهای خود دارند.

رادیوفرکوئنسی (RF)

روش‌های رادیوفرکوئنسی (RF)، روش‌هایی هستند که در آن‌ها از یک ابزار تولید انرژی رادیوفرکوئنسی (RF) برای گرم کردن و سفت کردن بافت‌ها استفاده می‌شود تا جریان خون در آن‌ها بهبود یابد و سلولیت و چربی‌های آن قسمت شکسته شوند. انرژی رادیوفرکوئنسی بدون آسیب زدن به پوست سبب گرم شدن، تجزیه سلول‌های چربی و تحریک کلاژن سازی می‌شود که با این کار سفتی و خاصیت ارتجاعی بودن پوست را بهبود می‌بخشد. از روش‌های درمانی رادیوفرکانسی می‌توان برای درمان پاکت‌های چربی اضافی در بازوها، کاهش سلولیت و سفت کردن پوست شل و افتاده‌ی ناشی از کاهش وزن یا بارداری استفاده کرد. این روش بسیار بی‌خطر است و زمان بهبودی از آن بسیار کوتاه است.

لیزر درمانی

روش‌های درمان با لیزر از جمله لیزر لیپولیز با گرم کردن سلول‌های چربی زیر پوست کار می‌کند که چربی‌ها ذوب و به‌طور طبیعی جذب بدن می‌شوند. یک میله‌ی بسیار کوچک یا لوله‌ای بنام کانولا در زیر پوست بازویتان وارد می‌شود. انرژی لیزری از طریق این لوله به سلول‌های چربی ارسال می‌شود که باعث آب‌کردن آن‌ها می‌شود. سپس چربی آب‌شده به ‌آرامی از بدن کشیده می‌شود. همچنین لیزر برای گرم کردن لایه‌های زیر پوست بکار برده می‌شود. این باعث سفت شدن پوست می‌شود و نیز میزان تولید کلاژن را افزایش می‌دهد که خود سبب افزایش میزان سفتی پوست خواهد شد.

لیپوساکشن

لیپوساکشن بازوها بیشتر برای بیمارانی بکار برده می‌شود که دارای چربی اضافه در قسمت‌هایی هستند که بیش ‌از اندازه نیستند و نیز سفتی پوست خوبی دارند که باعث می‌شود پوست بدون افتادگی و شل شدگی، بعد از برداشتن چربی‌های اضافه، به حالتی طبیعی و نرمال برگردانده شوند (ارتجاع یابد).

این روش معمولاً برای بیماران جوانی مناسب می‌باشد که کاهش وزن بسیار زیادی نداشته باشند. معمولاً تنها یک برش بسیار کوچک (سوراخ) در بالای آرنج ایجاد می‌شود که در طی مدت بهبودی تقریباً ناپدید خواهد شد.

مزایای روش‌های غیر جراحی لیفت و لاغر کردن بازو


روش‌های غیر جراحی لاغر کردن بازو در مقایسه با روش‌های جراحی دارای ریسک کمتری است و افراد می‌توانند بدون خونریزی و انجام عمل جراحی به سایز و فرم مورد نظر برای بازوی خود دست یابند. علاوه بر این، در این روش‌ها نیازی به استفاده از داروهای بیهوشی نیست و در اکثر موارد فرد می‌تواند پس از درمان به‌ راحتی به فعالیت‌های روزانه خود بپردازد.

جراحی لیفت بازو


دو نوع جراحی برای لیفت بازو وجود دارد که به مقدار چربی و پوستی که باید برداشته شود بستگی دارد.

مینی لیفت بازو

این روش همچنین تحت عنوان لیفت بازو با کمترین برش یا برشی نسبی شناخته می‌شود. در این روش، یک برش بسیار کوچکی در زیر بغل بیمار ایجاد می‌کنند و چربی اضافه‌ی بازو به ‌تدریج از طریق لیپوساکشن خارج می‌شود تا بازو را به فرمی دلخواه درآورند. همچنین پوست اضافه را می‌توان برید. سپس پوست به‌ دقت بسته می‌شود تا بهبود یابد. این روش برای افرادی مناسب است که میزان متوسطی از وزنشان را کاهش داده‌اند یا به خاطر پیری، بافت‌های محکم عضلاتشان را از دست ‌داده‌اند.

جراحی عمده‌ی لیفت بازو

این روش همچنین تحت عنوان جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی شناخته می‌شود. در این روش، یک برش از آرنج تا بدن، تا زیر بازو ایجاد می‌شود که از این طریق چربی اضافه را به ‌خوبی بیرون می‌کشند. پوست اضافه را می‌برند و آن را در جای خود بخیه می‌کنند، تا بهبود یابد. این روش برای افرادی مناسب است که کاهش وزن بسیار قابل‌ توجهی داشته‌اند.

هردوی این روش‌ها باعث زیبایی طبیعی پوست می‌شوند.

روش انجام جراحی

قبل از انجام جراحی، دستورالعمل‌هایی برای اقدامات پیش از عمل به بیمار داده می‌شود. این دستورالعمل‌ها شامل خودداری از سیگار کشیدن، مصرف الکل و مصرف داروهای رقیق‌کننده‌ی خون می‌باشند.

در طی انجام جراحی، بیمار ابتدا تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرد تا دردی احساس نکند و مانع از خونریزی زیاد از حد شود. سپس یک برش ایجاد می‌کنند که معمولاً از آرنج تا زیر بغل و در سمت داخل بازو، کشیده می‌شود. برش را به صورتی ایجاد می‌کنند که جای آن بعد از جراحی معلوم نباشد. سپس چربی اضافی و پوست آسیب‌دیده و افتاده برداشته می‌شوند و پس‌ از آن جای برش را بخیه می‌زنند.

مراقبت‌های بعد از جراحی لاغر کردن بازو


بیماران باید به مدت دو روز لباس‌های تنگ و بازوبندهای مخصوصی بپوشند. جراح می‌تواند از بخیه‌های جذبی و راحت‌تری استفاده کنند که نیازی به باز شدن ندارند و یا از بخیه‌های لنگری در هر 5 تا 7 سانتی‌متر که می‌توانند ده روز بعد کشیده شوند. بعد از جراحی و مراقبت‌های بعد از آن، 4 تا 6 هفته طول می‌کشد تا به حالت عادی بازگردید، جای برش تا حدود 6 ماه بعد ناپدید می‌شود.

 • پزشکان توصیه می‌کنند که از بلند کردن اجسام سنگین به مدت دو هفته تا یک ماه بعد از جراحی خودداری شود.
 • در طی مراحل بهبودی، از رانندگی حداقل به مدت دو هفته خودداری شود.
 • تا وقتی‌ که پزشک توصیه می‌کند، استفاده از باند یا پوشاندن بازو با لباس یا پارچه‌ای مخصوص در دور آن بسیار ضروری است تا از بروز مشکلاتی جدی مانند هماتوم (ترشح غده‌ی خونی) و سروما (seroma)، انباشته شدن یک مایع التهابی، جلوگیری شود.
 • اگر بیمار یک کارمند دفتری می‌باشد، حداقل به مدت یک هفته نباید به سرکار برود زیرا دست‌ها دچار درد و بی‌حسی هستند و حرکت دادن آن‌ها برای مدت زیاد می‌تواند باعث سرباز کردن زخم‌ها گردد.

مزایای جراحی لیفت بازو


 • اگر پوست بازو شل و افتاده شده است، به بیماران توصیه می‌شود که بهتر است عمل جراحی لیفت بازو را انجام دهند نه روش لیپوساکشن، زیرا جراحی لیفت بازو به سفت و جمع‌کردن پوست کمک بیشتری می‌کند.
 • یکی از مزایای جراحی لاغر کردن بازو این است که نتایج سریع و چشمگیری را حاصل می‌کند.
 • در این روش، پوست اضافه از بازوها بریده می‌شود و به بازوهایتان ظاهری زیبا و مطلوبی خواهد داد.
 • از آنجایی‌که پوست دور بازو برداشته می‌شود، بازوها احساس سبک‌تری دارند و سفت‌تر خواهند بود و ظاهری جوان‌تر را به بدن خواهند بخشید.
 • چربی‌های انباشته‌ شده را که به خاطر دلایل مختلفی از جمله مشکلات ارثی، ورزش نکردن، رژیم‌های نادرست به وجود آمده‌اند، می‌توانند با روش‌های زیبایی و جراحی درمان شوند.
 • جراحی لیفت بازو ظاهری صاف و متناسب را به بدن می‌دهد که ممکن است تأثیر مثبتی در وضعیت روحی و روانی بیمار داشته باشد.

معایب جراحی لیفت بازو


عوارض و معایب این روش عبارت‌اند از:

اسکار و جای بخیه

باقی‌مانده جای بخیه یا اسکار یکی از خطرات اجتناب‌ناپذیر بعد از جراحی است، اما اسکارها را می‌توان با قرار دادن جای برش در نزدیکی ناحیه‌ی زیر بغل پنهان کرد. برای جلوگیری از ایجاد یک جای زخم برجسته، از انجام هرگونه فعالیت سخت و شدید که می‌تواند منجر به خونریزی و دائمی شدن جای زخم شود پرهیز کنید. مراقب باشید که جای زخم در برابر تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرد زیرا منجر به باقی ماندن لکه‌ها و اسکار دائمی خواهد شد.

درد

درد بعد از عمل خفیف است و تا 48 ساعت بعد از جراحی کاهش می‌یابد. تا این زمان، دست‌های خود را تکان ندهید یا آن را تحت هیچ فشاری قرار ندهید، زیرا این کار موجب افزایش درد خواهد شد. به‌علاوه، در صورت وجود درد، ماساژ دادن این قسمت و قرار دادن کیسه یخ روی آن بیهوده است.

ورم

عموماً ورم چند روز بعد از جراحی بروز می‌کند. برای کاهش آن می‌توان از کیسه‌ی یخ یا دانه‌های سبز منجمد استفاده کرد.

هزینه‌ی لیفت بازو


قیمت و هزینه انجام لیفت بازو بستگی به وضعیت بیمار، تخصص پزشک و روش موردنیاز برای انجام لیفت بازو (بدون جراحی و یا با جراحی) دارد. به‌ منظور اطلاع بیشتر از جزئیات مربوط به هزینه لاغر کردن بازو با مشاورین ما در کلینیک چاقی و لاغری رازی تماس بگیرید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ