کرایولیپولیز برای لاغری؛ مزایا و عوارض

کرایو لیپولیز یک روش غیر تهاجمی است. این روش از تکنولوژی خنک کننده استفاده می‌کند که باعث کاهش چربی موضعی می‌شود. سلول‌های چربی نسبت به عوامل سرد کننده در مقابل بافت اطراف بیشتر واکنش نشان می‌دهند. سلول‌های چربی در دماهای مختلف نسبت به سلول‌های دیگر کریستال می‌شوند. این در هم شکستن سلول‌های چربی خاص است، در حالی که تمام بافت‌های دیگر مانند پوست، توده عضلانی و فیبرهای عصبی را ذخیره می‌کند.

اگر از تجمع چربی‌های اضافی در بدن خود خسته شده‌اید و انجام ورزش و رژیم‌های غذایی سخت هم قادر به از بین بردن چربی‌های موضعی اضافی در بدن شما نیست می‌توانید از دستگاه‌های لاغری موضعی تحت نظر یک متخصص استفاده کنید. کلینیک تناسب اندام رازی مجهز به پیشرفته‌ترین دستگاه‌های لاغری موضعی از جمله کرا یولیپولیز و بهره‌مندی از دانش روز متخصصان خود آماده ارائه انواع خدمات در زمینه لاغری موضعی به بیماران عزیز می‌باشد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ - ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ - ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰  تماس بگیرید.

مزایا


استفاده از روش کرایولیپولیز در درمان چاقی موضعی مزایای زیادی دارد که بعضی از آنها عبارتند از:

  • این یک روش غیر جراحی است.
  • نیازی به استراحت برای بهبودی ندارد و بلافاصله پس از درمان می‌توانید به حالت طبیعی و عادی باز گردید.
  • درد یا ناراحتی کم است.
  • پس از آن نیازی به مسکن نیست.
  • به خلاصی از شر نواحی چربی که با رژیم غذایی از بین نمی‌روند، کمک می‌کند.
  • می‌تواند به سفت شدن پوست کمک کند.
  • خنک کننده دقیق کنترل شده به لایه چربی بدون آسیب رساندن به پوست اعمال می‌شود.

متقاضیان


گرچه اکثر افراد قابل درمان هستند، این یک راه حل کلی برای کاهش وزن نیست. ما پیشنهاد می‌کنیم که متقاضی ایده‌آل در حدود یا نزدیک وزن بدن ایده‌آل باشد، افرادی که در این گروه هستند بهترین نتایج را خواهند دید. این همچنین می‌تواند یک انگیزه‌ی اضافه‌ی عالی برای کسانی باشد که قصد تغییر در شیوه‌ی زندگی‌شان را دارند.

ناحیه درمان


بالا و پایین شکم، بالای بازوها، داخل و خارج ران‌ها، پهلوها، قسمت بالای شکم، قسمت زیر باسن و باسن. اپلیکاتور برای چانه، مچ پا و مچ دست نمی‌تواند استفاده شود زیرا معمولا این نواحی برای درمان بسیار کوچک هستند.

آمادگی


روش کرایو لیپولیز نیازی به آمدگی زیادی ندارد. با این وجود، مهم است مطمئن باشید که بدن شما سالم و نزدیک به وزن ایده آل‌تان است. پزشک یا ارائه دهنده شما احتمالا قبل و بعد از فرآیند عکس می‌گیرد، تا به نشان دادن هرگونه بهبودی در ناحیه درمان کمک کند.

فرآیند عمل


یک کاپ ساکشن مکنده‌ی خاص با صفحات خنک کننده در ناحیه‌ی انتخاب شده بدن قرار داده می‌شود. پس از آن ناحیه‌ خنک است، سلول‌های چربی به خصوص به قرار گرفتن در معرض سرما حساس هستند. هنگامی که سلول‌های چربی کریستال می‌شوند، در نتیجه دیگر به روش عادی‌شان عمل نمی‌کنند، و از کار می‌افتند (آپوپتوز یا آپوپتوزیس یا مرگ برنامه ریزی شده‌ی سلول). عروق خونی اطراف، اعصاب، و غیره نسبت به قرار گرفتن در معرض سرما کم‌تر حساس هستند و تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند. سلول‌های چربی از بین می‌روند و از طریق سیستم لنفاوی و سیستم ایمنی در بدن حل می‌شوند. سیستم عصبی، سلول‌های چربی تحت تاثیر قرار گرفته را از سیستم با استفاده از فرآیندهای طبیعی بدن پاک می‌کند. هنگامی که این روند رخ می‌دهد سایز ناحیه‌ی تحت درمان در طول چند هفته‌ی بعد کوچک‌تر می‌شود. این امر منجر به از بین بردن سلول‌های چربی بدون آسیب به بافت‌های اطراف می‌شود.

بهبودی و مراقبت


کرایو لیپولیز نیاز به مراقبت خاصی ندارد و بسیاری از افراد می‌توانند بلافاصله پس از انجام درمان به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند. نوشیدن مقادیر زیادی از نوشیدنی‌ها بعد از انجام درمان به دفع چربی‌ها کمک می‌کند. علاوه بر این، رعایت رژیم غذایی مناسب و انجام فعالیت‌های ورزشی می‌تواند مانع از برگشت دوباره چاقی موضعی شود.

در طول فرآیند عمل چه احساسی دارید؟


همانطور که خنک کننده در طول چند دقیقه اول شروع می‌شود، شما احساس فشار و سرمای شدید می‌کنید. این حس به زودی از بین می‌رود. بسیاری از افراد در طول درمانشان، مطالعه می‌کنند، با لپ تاپ کار می‌کنند یا حتی چرت می‌زنند. اپلیکاتور مکش روی پوست قرار داده می‌شود تا پوست با پنل‌های خنک کننده تماس برقرار کند. همان‌طور که اثر بیهوشی ایجاد می‌شود، بیماران چند دقیقه احساس سرما می‌کنند. چربی به مدت یک ساعت خنک می‌شود.

چه زمانی نتایج را می‌بینم؟


این موضوع بستگی به فرد، ضخامت چربی و ناحیه درمان دارد. تغییرات طی چند هفته رخ می‌دهند، 12 هفته برای دیدن حداکثر نتیجه برآورد شده است، هر چند برخی از بیماران در حدود 2 هفته متوجه تغییرات می‌شوند. در آزمایشات بالینی 12 هفته پس از درمان، 9 نفر از 10 نفر در ناحیه‌ی تحت درمان کاهش انکار ناپذیر و عالی داشتند.

عوارض کرایو لیپولیز


  • ممکن است به مدت چند روز کمی قرمزی یا کبودی وجود داشته باشد، اما از بین خواهد رفت و این روش یک درمان بی‌خطر و امن در نظر گرفته می‌شود.
  • در حالی که درست است که چربی پس از حذف سلول‌های چربی به ناحیه‌ی درمان شده باز نمی‌گردند، اما مانع از اضافه وزن پس از آن نمی‌شود. وزن شما هنوز هم باید از طریق رژیم غذایی و ورزش حفظ شود.
  • اکثر افراد نیاز به انجام چندین درمان دارند تا نتایج قابل توجهی را ببینند و نتایج معمولا در عرض دو تا چهار ماه و با بهبودی‌های پیوسته در شش ماهه قابل مشاهده است.

سوالات متداول


آیا این درمانی برای چاقی یا سلولیت است؟

کرایولیپولیز نه جانشینی برای روش‌های تهاجمی کانتورینگ بدن و نه درمانی برای سلولیت است. در عوض، برای هدف قرار دادن نواحی سخت و رنج‌آور چربی، برای مثال، کیسه‌های شکمی، برای دستیابی به ظاهری خوش اندام‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آیا وزنم بر می‌گردد؟

بدن ما دارای تعداد محدودی از سلول‌های چربی است و بنابراین سلول‌ها دوباره تولید نمی‌شوند. با این حال، مصرف کالری بیش از حد فرد می‌تواند منجر به باقی ماندن سلول‌های چربی برای جبران و افزایش سایز شود. بنابراین مهم است که پس از درمان خود یک شیوه زندگی سالم را ادامه دهید.

چند وقت پس از زایمان باید برای کرایولیپولیز صبر کنم؟

شما باید حداقل 3 ماه پس از زایمان طبیعی نوزاد خود یا حداقل 6 ماه بعد از زایمان سزارین صبر کنید.

مدت درمان چقدر است؟

درمان شامل مشاوره و اندازه‌گیری معمولا حدود یک ساعت و نیم است. اگر می‌خواهید دو درمان داشته باشید، در صورتی که آنها در ناحیه‌های مجاور نیستند و در طرف مقابل بدن قرار دارند، می توانیم هر دو محل را در یک جلسه انجام دهیم. با اینکه دومین ناحیه پس از اولین ناحیه تحت درمان قرار می‌گیرد، همچنان زمان درمان شما افزایش می‌یابد.

هزینه کرایو لیپولیز


هزینه درمان کرایولیپولیز بسته به نواحی مورد نظر متفاوت است. تخصص و تجربه پزشک معالج و همین طور هزینه های مربوط به محل انجام درمان دارد.

Call Now Buttonمشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ