پیکرتراشی بدن برای لاغری با روش های جراحی و غیرجراحی

بادی کانتورینگ یا پیگر تراشی به فرایند استفاده از درمان‌های جراحی یا غیر جراحی برای کاهش چربی اشاره دارد. این روش‌های زیبایی برای هدف قرار دادن نواحی خاصی از چربی با هدف دادن ظاهری لاغر به بدن طراحی شده‌اند. انواع مختلفی از گزینه‌های بادی کانتورینگ موجود امروزه در دسترس است که به شما طیف وسیعی از گزینه‌هایی را برای انتخاب می‌دهد. بهترین نوع درمان بستگی به نواحی از بدن که باید مورد هدف قرار گیرند آناتومی، اهداف و اولویت‌های شخصی شما دارد.


جراحی پیکر تراشی طیف وسیعی از روش‌های زیبایی است که برای بهبود ظاهر بدن با تغییر اندازه یا شکل آن طراحی شده است. جراحی بادی کانتورینگ اغلب برای کانتور کمر، شکم، ران‌ها، باسن، نیم تنه بالا و بالای بازوها انجام می‌شود. روش‌های جراحی از حذف چربی و یا پوست اضافی تا پروتزهای جراحی و لیفت برای بهبود خاصیت ارتجاعی پوست رده‌بندی می‌شوند. اگر دوست دارید گزینه‌هایی برای پیکرتراشی بدن داشته باشید، پزشک وضعیت و سلامت عمومی شما را ارزیابی می‌کند و درمانی را که برای شما مناسب است برنامه‌ریزی می‌کند.اگر مایل به انجام پیکرتراشی هستید متخصصین ما در کلینیک تخصصی تناسب اندام رازی آماده ارائه انواع روش‌های نوین و ایمن به شما عزیزان برای رسیدن به اندام ایده آلتان هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۸۸۳۳۴۰۲۹ - ۰۲۱۸۸۳۳۳۲۵۹ - ۰۲۱۸۸۰۲۵۳۵۰  تماس حاصل فرمایید.

آماده‌سازی


قبل از انجام بادی کانتورینگ مهم است که بیمار:

 • برای کمک به روند بازیابی به اندازه کافی سالم و تندرست باشد.
 • به وزن مطلوب دست یابد.
 • در مورد داروهایی که ممکن است نیاز باشد متوقف کند با پزشک صحبت کند.
 • سیگار را ترک کند.

ممکن است به بیمار توصیه شود که مصرف داروهای خاصی نظیر داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی (داروهای ضد التهابی)، آسپیرین و داروهایی که حاوی آسپیرین هستند را متوقف کند، ممکن است داروهایی مانند آنتی بیوتیک قبل از عمل جراحی به بیمار داده شود.
همچنین اگر سایر آزمایشات مانند آزمایشات خون، آزمایشات اشعه ایکس یا الکتروکاردیوگرافی (ECG) برای ارزیابی قلب مورد نیاز باشد، پزشک به بیمار توصیه می‌کند.

انواع روش‌های پیکر تراشی و نحوه انجام آنها


بهترین نوع بادی کانتورینگ بستگی به شکل فعلی بدن، اهداف، و اولویت‌ها دارد. برخی از انواع روش‌های پیکرتراشی عبارت‌اند از:

لیزر درمانی کم توان

ترکیب تکنولوژی لیزر سرد برای حذف ذخایر چربی دور شکم، ران‌ها، باسن، بازوها، و نواحی دیگر بدن، زرونا چربی ناخواسته را برای انرژی لیزر کم توان که سلول‌های چربی را به منظور خارج کردن چربی‌ها در بدن در هم می‌شکند، در معرض نمایش می‌گذارد. مانند سلول‌های خارجی، این چربی توسط بدن جذب می‌شود و در نهایت از طریق فرایندهای طبیعی حذف می‌شود.
در طول درمان با زرونا، پزشک از دستگاه دستی برای هدایت انرژی لیزر سرد در نواحی مشکل‌دار استفاده می‌کند. این دستگاه پوست را لمس نمی‌کند و بیمار هیچگونه احساس ناراحتی نمی‌کند چون انرژی لیزر چربی‌های متراکم را در داخل سلول‌های چربی تبدیل به مایع می‌کند. این نوع لیزر درمانی کم توان باعث ایجاد منافذ کوچک در سلول‌های چربی برای کمک به آزاد کردن مواد چرب می‌شود. سیستم لنفاوی مسئول از بین بردن مواد چرب از بدن است، که سلول‌های چربی گوشتالو قبلی را صاف، خالی و آسیب ندیده به جای می‌گذارند.

کرایو لیپولیز


کرایولیپولیز یکی دیگر از روش‌های غیر جراحی بادی کانتورینگ است که از خنک کننده کنترل شده (حدود 4 درجه سانتی گراد یا 39 درجه فارنهایت) برای کشتن سلول‌های بافت چربی استفاده می‌کند. هنگامی که سلولهای چربی به طور جبران ناپذیری آسیب دیده‌اند، سلول‌های چربی بدن تجزیه و متلاشی می‌شوند و شروع به حذف آنها از طریق جذب و فرآیندهای حذف طبیعی می‌کنند. کرایولیپولیز عمل جراحی و یا یک نوع لیپوساکشن نیست. بیمار هیچگونه سوزن، خون، هیچ متخصص بیهوشی و هیچ وسیله جراحی در طی یک جلسه درمان کرایولیپولیز مشاهده نمی‌کند. اگر چه کرایولپیلیز برای افرادی که از نظر بالینی چاق هستند در نظر گرفته نمی‌شود، اثبات شده است که در افرادی که دارای اضافه وزن کمی هستند و نمی‌تواند از شر برآمدگی‌های سمج خلاص شوند و یا آب کردن چربی قفسه سینه و کمر با ورزش برایشان سخت است موثر می‌باشد.

انرژی رادیوفرکانسی

تکنولوژی رادیو فرکانسی برای اهداف بادی کانتورینگ گرما درمانی را به بافتهای پوستی برای کاهش سلولیت، چین و چروک‌هایی که صورت و بدن را تحت تاثیر قرار داده‌اند می‌دهد. این سلولیت را با هدف قرار دادن سلول‌های چربی که درست در زیر پوست قرار دارند با انرژی رادیو فرکانسی حذف می‌کند. هنگامی که سلول‌های چربی محو شدند، بقایای مایع چربی تحلیل شده و در بدن جذب می‌شوند، و پوستی سفت‌تر و با ظاهری هموارتر را در جایی که سابقا سلولیت ناهموار بود به جا می‌ماند.
از بین بردن سلول‌های چربی باعث لاغر و کانتور شدن ران‌ها، باسن، و کفل‌ها در جایی که سلولیت‌ها جمع می‌شوند و برآمدگی‌های ناخوشایند ایجاد می‌کنند و اغلب رهایی از شرشان با رژیم غذایی و ورزش کاری دشوار است، می‌شود. هنگامی که انرژی رادیو فرکانسی برای جوانسازی پوست‌صورت آسیب دیده یا پیر شده استفاده می‌شود، پوست شل و افتاده را با تکثیر و منقبض کردن فیبرهای کلاژن سفت می‌کند در حالی که خاصیت ارتجاعی و بافت پوست را زیاد می‌کند.

اولتراسوند

 

اولتراسوند (اولتراسونیک) حذف چربی با استفاده از انرژی اولتراسوند ایجاد شده برای مایع کردن بافت چربی قبل از اینکه پزشک از یک کانول نازک برای حذف چربی استفاده کند، است. بر خلاف روش لیپوساکشن جراحی که شامل حذف چربی آب نشده و متراکم با کانولهای بزرگتر است، حذف چربی بر پایه اولتراسوند، نسبت به روش لیپوساکشن کمتر تهاجمی است زیرا پزشک می‌تواند کانولها را به راحتی و به طور روان زیر پوست به حرکت در آورد تا چربی را حذف کند. مانند فرآیندهای بادی کانتورینگ از جمله زرونا، کریولیپولیز و انرژی رادیوفرکانس، حذف چربی با اولتراسوند به عنوان روش کاهش وزن در نظر گرفته نمی‌شود. در عوض، هدف این روش کاهش ذخایر چربی که معمولا در اطراف شکم، ران‌ها، و پهلوها یافت می‌شوند که در برابر روش‌های همچون ورزش و رژیم غذایی مقاوم هستند، می‌باشد.

لیپوساکشن

لیپوساکشن یک روش متنوع است که می تواند برای حذف نواحی بزرگتر از چربی‌های ناخواسته استفاده شود، یا می‌تواند در مناطق حساس، کوچک نیز استفاده شود. با لیپوساکشن، پزشک می‌تواند نواحی بدن را با حذف چربی به روشی دقیق و سفارشی کانتور کند. لیپوساکشن به جای فقط حذف چربی، توانایی ایجاد کانتور در هر قسمت از بدن را با پیکره تراشی به پزشک می‌دهد. امروزه لیپوساکشن یک راه ملایم‌تر و کمتر تهاجمی برای پیکر تراشی بدن است.

لیپوماتیکلیپوماتیک یک روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است که تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود که می‌تواند حجم زیادی از سلول‌های چربی را در یک جلسه کاهش دهد. با استفاده از دستگاه هوادهی فشرده که به یک کانول متصل شده است که به طور خودکار 360 درجه می‌چرخد، روش لیپوماتیک، سلول‌های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت‌ها به حالت تعلیق در می‌آورد.

تزریق چربی

تزریق چربی یک تکنیک است که می‌تواند با انواع مختلفی از گزینه‌های پیکر تراشی مورد استفاده قرار گیرد. در طول تزریق چربی پزشک از لیپوساکشن برای حذف چربی استفاده می‌کند، اغلب از ناحیه‌ای مانند شکم یا ران‌ها. سپس پزشک چربی را پردازش می‌کند و آن را به نواحی که بیمار مایل به داشتن حجم بیشتر در آن ناحیه است، تزریق می‌کند. تزریق چربی می‌تواند برای کانتور نواحی مانند سینه‌ها  یا باسن  استفاده شود.

لیفت‌ها

انواع روش‌های جراحی لیفت وجود دارند که می‌توانند برای بادی کانتورینگ نیز استفاده شوند. این روش‌ها مخصوصا برای افرادی که پوست شل دارند، به جای یا علاوه بر کیسه‌های چربی اضافه مفید است. پزشک لیفت‌های رایج برای پیکر تراشی را انجام می‌دهد، از جمله لیفت سینه ، لیفت باسن ، و لیفت بازو  . بسته به اهداف بیمار، یک روش جراحی مانند لیفت ممکن است نتایج قابل توجه بیشتری نسبت به یک روش غیر جراحی داشته باشد.

بهبودی پس از پیکر تراشی


امروزه بسیاری از گزینه‎های بادی کانتورینگ حداقل تهاجمی هستند و نتایج برای بهبودی نیاز به زمان کمتری دارند، و ناراحتی و تورم کم است.
در حالی که بیمار بهبود می‌یابد، ممکن است کمی درد، کبودی، تورم و بی حسی در اطراف محل عمل تجربه کند. این طبیعی است. در صورت نیاز ممکن است پزشک مسکن تجویز کند.
از بیماران خواسته می‌شود که روز پس از جراحی برخیزند و راه بروند. ممکن است بیمار نیاز به پوشیدن لباس فشرده داشته باشد تا ناحیه یا نواحی عمل شده را پشتیبانی کند. او همچنین ممکن است نیاز به پوشیدن جورابهای ساق پا و تزریقات هپارین داشته باشد. تا زمانی که پزشک دستور نداده است، از بلند کردن اجسام سنگین، تمرین شدید، شنا و ورزش‌های شدید اجتناب کنید.
در صورتی که بیمار دچار تنگی نفس، دردهای قفسه سینه یا ضربان قلب غیرعادی باشد، باید بلافاصله به دنبال مراقبت پزشکی باشد.

خطرات


بعضی از خطرات احتمالی مرتبط با جراحی بادی کانتورینگ عبارتند از:

 • خونریزی شدید از یک ناحیه عمل شده.
 • زخم‌های قابل مشاهده و برجسته از جمله زخم‌های کلوئید و هیپرتروفی. این‌ها زخم‌های قرمز و ضخیم شده هستند که ممکن است بر روی برش‌های بهبود یافته ایجاد شوند. آنها ممکن است خارش‌دار، آزار دهنده و ناخوشایند باشند، اما تهدیدی برای سلامتی نیستند.
 • عفونت که ممکن است نیاز به درمان با آنتی بیوتیک‌ها یا جراحی بیشتر در برخی موارد داشته باشد.
 • واکنش آلرژیک به بخیه، پانسمان یا محلول‌های ضد عفونی
 • تشکیل یک لخته خون بزرگ
 • درد، کبودی و تورم در اطراف ناحیه یا نواحی عمل شده

هزینه


برخی عوامل که ممکن است بر هزینه تاثیر بگذارند عبارتند از: تجربه جراح و نوع روش مورد استفاده.
هزینه‌های مرتبط با این روش ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • دست مزد جراح
 • هزینه‌های تسهیلات جراحی یا بیمارستان
 • هزینه‌های بی‌هوشی
 • نسخه‌های دارو
 • لباس‌های پس از جراحی
 • آزمایشات پزشکی

سوالات متداول در مورد پیکر تراشیبرخی از سوالات متداول درباره بادی کانتورینگ و پیکر تراشی عبارتند از:

چه نواحی‌ای از بدن برای روش‌های پیکر تراشی مناسب هستند؟

تقریبا هر ناحیه‌ای که بیمار کیسه‌های چربی ناخواسته دارد، را می‌توان با پیکر تراشی اصلاح کرد. نواحی‌ای که اغلب پزشکان درمان می‌کنند، عبارتند از:

 • چانه و ناحیه گردن
 • شکم
 • باسن
 • زانوها
 • بازوها
 • داخل و خارج ران ها
 • افتادگی‌های دو طرف باسن
 • کمر
 • افتادگی‌های قسمت میانی کمر
 • پهلوها

چگونه می‌توانم بدانم که یک متقاضی خوب برای بادی کانتورینگ هستم؟

متقاضیان خوب برای پیکر تراشی به طور کلی به وزن ایده‌آل نزدیک هستند، اما نواحی از بدن وجود دارند که می‌خواهند آن را تغییر شکل دهند. بادی کانتورینگ می‌تواند قسمت‌هایی از بدن را لاغر کند، اما برای کاهش وزن کلی قابل توجه مناسب نیست. بهترین متقاضیان برای پیکر تراشی در سلامت کلی خوبی هستند و انتظارات واقع گرایانه‌ای برای نتایجشان دارند.

Call Now Buttonمشاوره رایگان
×مشاوره در واتساپ